| Octaviana_9832 a întrebat:

.. in unele zile din luna simt ca innebunesc de draci, ma supara orice, tip la oricine fara motiv si ma simt foarte prost dispusa. Supar pe oricine si asa ajung sa ma cert fara motiv cu persoanele dragi. In schimb in unele momente ma simt foarte bine si am chef de orice. Stiu ca este din cauza la perioada menstruatiei dar nu inteleg niciodata cand vin aceste momente nasoale.
Imi spuneti si mie perioadele ca sa stiu si eu la ce sa ma astept? Si cum as putea sa fac sa nu mai fiu asa morocanoasa sad... fara sa vreau fac lucruri prostesti.

2 răspunsuri:
| ygr3ku a răspuns:

Din cate am vazut eu la logodnica mea, si ea se poarta la fel inaintea venirii "musafirilor", cu cca 2-5 zile inainte. Ei ii vine regulat, deci daca luni sau marti e nervoasa, stiu ca joi-vineri avem "musafiri"winking Iar la o saptamana de cand trece, e in toane foarte bune big grin Mai un detaliu care l-am observat la ea: cu cateva zile inainte are pofta de dulce... sper ca te-am ajutat! Dai o fundita?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Notează-ţi datele primei zile a menstrei timp de 4-5 luni. Numără apoi câte zile sunt de la o menstră la alta şi vei şti cât durează ciclul tău menstrual. Vei putea calcula dinainte când îţi vine menstra şi să-ţi faci un program potrivit, adică să nu prea ieşi în lume în zilele acelea, să ai activităţi liniştitoare etc.
Poţi să stai pe website-ul http://www.lecturirecenzate.ro/ Precis are efecte calmante şi plăcute! Pa, pa!