| AndreiTudor1 a întrebat:

Am o întrebare TPU, de ce tot timpul când vreau sa vorbesc cu o fata încep sa tremur si sa nu mai stiu sa zic un cuvânt?

4 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Pui prea multa presiune pe tine.Cauta sa vorbesti cu oricine, nu doar cu fete, sa iesi din zona de confort, iar astfel problema se va mai ameliora sau chiar remedia.

| sammie a răspuns:

Ai anxietate. Incearca sa socializezi cat mai mult.

| Alexia999997777777777777 a răspuns:

Asta se întâmplă și la persoanele de sex feminin când vorbesc cu o persoana de sex masculin.
Problema este că probabil te-ai obișnuit doar să ieși și să îți petreci timpul cu prietenii și nu ai avut ocazia să socializezi cu prea multe fete.
Dacă ai aborda fete mai des probabil nu ai mai simți asta la fel de des, poate doar atunci când vorbești cu o fata pentru care ai sentimente sau atracție.

| andreeaeml1200 a răspuns:

Anxietate sociala! Daca esti genu de persoana care nu prea socializeaza cu lumea, sau mai ales cu fetele, clar e anxietate. Dar în timp, daca începi sa socializezi în fiecare zi, o sa dispara lucru asta. Încearca sa nu mai stai 24/7 in casa pe telefon.
Dar na, poate esti si tu timid de fire, asta tu stii sau parintii