| AgnesLaFresque a întrebat:

Am o intrebare : vocea pe care o auzi inregistrata la telefon este vocea ta exact cum suna? sau cand vorbesti la telefon pentru ca vad ca atunci cand imi sun prietenii (sau pe mama) au aceeasi voce ca in realitate. intotdeauna cand imi aud vocea inregistrata mi se pare naspa dar sh mai groasa... deci care e vocea reala? cea pe care o aud eu sau inregistrarea? ca sa stiu si eu cum ma aud ceilalti oameni...

Răspuns Câştigător
| valyshoru a răspuns:

Oamenii iti aud vocea diferit de cum tio auzi tu. Tu iti auzi vocea cand iese direct din camerele de rezonanta din gat, dar ceilaltio tio aud dupa ce iese si la fel e si cu telefoanele si aparatele de inregistrat. CONCLUZIE: Tu iti auzi vocea intr-un fel, ceilalti ti-o aud altfel. Funda pls? happy

1 răspuns:
| MilyHarunto a răspuns:

In vocea inregistrata vocea se mai chimba, iar cand vorbesti u alti oameni prin telefon ai vocea ta normalabig grin