| anonim_4396 a întrebat:

Am o mare problema. Am chiulit cu o colega de la o ora si a aflat dirigintele pentru ca sotia lui care este profesoara in aceiasi scoala, ne-a vazut printre blocuri. Acolo am fumat. Si ne-au mai ramas cateva tigari si le-am fumat in baie. Si cred ca a aflat dirigintele si de asta dar nu prea conteaza ca a zis ca nu spune nimic, este doar o greseala. Toata clasa a aflat ca am fumat acolo, in baie la scoala si un coleg i-a spus mamei lui, si aia nesimtita i-a zis colegei mele ca o sa spune parintilor la sedinta care este chiar miercurea asta, peste 2 zile.straight face. Ajutor! Va rog! Un sfat, ce sa ii zic mamai daca afla, sau cum sa neg. Pentru ca bunica mea mi-a gasit o tigara pe jos in casa la ea si i-am spus ca nu e a mea. bla bla bla, ca am fost intr-un bar si chiar asa a fost si au mai venit doi tipi mai mari si ca am incercat putin de la ei, dar nu e adevarat, pentru ca nu am luat pentru prima oara. Si cum ca o fata cu care nu prea ma inteleg poate mi-a bagat-o in buzunar. Deci lui mama nu pot sa ii zic si aici ca am incercat.

4 răspunsuri:
| CookieYumm a răspuns:

thinking Daca dirigintele nu te-a certat incearca sa ii explici mamei tale ca a fost o greseala si ca regreti. Totul s-a intamplat dintr-o prostie si etc chatterbox. Desigur minti! Dar ce altceva poti sa faci. Nu e o solutie sa negi pentru ca pe cine crezi ca va crede pe mama colegei tale sau pe tine?
gandeste-te asa un pic nu multwinking!
Funda?batting eyelashes

| CottonCandy a răspuns:

Ia atitudine in fata mamei tale si neaga cat poti tu de tare. Spune-i ca te-ai certat cu o colega si ca mama ei sau chiar ea, ii spun asta mamei tale doar ca sa iti faca rau. Daca iti vine sa ranjesti, strange cat poti tu de tari limba. ntre dinti.
Succes.:*
Funda?batting eyelashes

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nici macar nu stiu pe cine sa aleg raspuns castigator.
Toate sunt foarte bune si sigur voi lua cate putin din fiecare.
Multumesc pentru contributie!
Sunteti de mare ajutor.:X

| Carb0n a răspuns:

Foarte rau.hmmmm si eu am fost in asa situatie si exact asa am facut:mama o aflat ca fumez si i-am zis ca:mama te rog intelegema toti adultii fumeaza si am fost doar un joc sa vad de ce sunt toti interesati de fumat...nu am facut-o ca sa ma dau mare...si a zis ca daca se mai intampla o data o mierlestilaughingdaca reusesti sa citesti cat mai repede asta eu iti zic sa faci ca mine multi asa facbig grin am invatat de la cei mai buni