| madalyna a întrebat:

Am si eu o mica problema dar mai intai de toate sa va povestesc.Eram la scoala la penultima ora de franceza si m-am hotarat sa chiulesc impreuna cu colega mea de la ultima ora ultima ora avand tot franceza.Am plecat de la liceu am fost la magazine ne-am plimbat si cand am ajuns la statie ne-am intalnit cu o colega de clasa care mi-a spus ca doamna de franceza le-a facut pe toate fetele din clasa "traseiste"pentru ca s-au macheat prea strident si ca le-a tinut toata ora in picioare si cand a intrebat de absentii colegi au spus ca eu si colega mea am chiulit de la ora si profa sa exprimat cam asa(dupa spusele colegei mele):"Au mai plecat 2 traseiste, alea au plecat pe traseu"adica eu si colega mea.Eu i-am spus mamei mele despre ce s-a intamplat apoi la scoala am avut sedinta cu parintii si mama a spus la sedinta chestia asta.Profa de franceza dupa cateva saptamani s-a luat de mine ca mint ca nu s-a intamplat asa ca ea nu ne-a jignit niciodata etc.Eu am vrut sa ii spun ce s-a intamplat de fapt dar nu am vrut sa o bag pe colega mea in incurcaturi.Acum profa de franceza imi poarta pica ca sa zic asa si nu stiu ce sa fac.Ar fi bine sa ii spun ce s-a intamplat de fapt?

Răspuns Câştigător
| misuletss a răspuns:

Explicai ca nu tu esti de vina ci colega ta ti-a spus asta si pe viitor sa nu mai ai incredere in colegii multi vor sa te bage in incurcaturi daca merge funda plsss

3 răspunsuri:
| Vanessa12 a răspuns:

Complicata treaba.acum totusi da-ti cartile pe fata. pana la urma daca profesoara ta nu a spus asta inseamna ca e parerea colegii voastre depre voi[despre tine si colega cu care ai fugit]

| KellyGreen a răspuns:

Profi astia! Las'o naibi de proasta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E nasol profa de informatica le-a facut pe colegele din clasa mea parasute si doar pentru cs nu prea le avea cu pc-ul le-a zis
- Invatati parasutele mele.
eu zis sa-i zici tot ce s-a intamplat