| Girly111 a întrebat:

Am o mare problema cu sanii mei! Am sanii medii,iar aureolele(partea din jurul sfarcului) sunt foarte mari,imense mai exact,comparativi cu sanii sau cu restul pe care le-am vazut la alte fete. Fostului meu prieteni i-au placut,dar mi-e frica ca actualui meu prieten nu ii vor placea. In plus am sanii inegali si se vede ciudat. Ce sa fac? Ma simt foarte complexata. (ofer funda)
Si inca ceva, voua vi se pare urat sau dizgartios?

29 răspunsuri:
| Jony123 a răspuns:

Pai sa stii ca un baiat daca te iubeste nu tine cont de marimea sanilor, marimea aureolelor, marimea fundului si cat de bombat e, desigur ca cu cat esti mai sexy esti mai incitanta, dar cand e dragoste la mijloc lucrurilea astea conteaza mai putin. Si unii baieti au complexe cu marimea penisului, parerile sunt impartite, raspunsurile sunt diferite, unele spun ca marimea conteaza, altele ca nu conteaza, sincer eu nu stiu ce sa cred legat de asta. Dar cu sanii tai cert e ca fiecare baiat are gusturile sale, mie unul imi plac cu aurolele medii, nici mici dar nici mari, dar de ex daca prietena mea lear avea mari nu miar pasa big grin, e vorba de iubire neconditionata in astfel de subiecte, chiar aberantewinking

| CoquineNoire a răspuns:

Tu crezi ca ala sta sa-ti studieze tie aureloalele alea si cat de egali is sanii?
cand te va vedea goala, nu va sti pe ce sa puna mana (sau altceva) prima data.
chill.

| Zenithf a răspuns:

Barbatilor le plac sanii. PUNCT. Daca iubitului tau nu-i plac sanii tai atunci e un ciudat.
Si femeile, in general, ar trebui sa se mandreasca ca au tate care le plac iubitilor lor. Mandre nu complexate. :p
Inca ceva, trebuie sa-i vad ca sa-ti spun exact cum mi se par, dar sunt sigur ca adjectivele numite nu se potrivesc sub nicio forma. :p

| DiamondShine a răspuns:

Daca esti jenata o sa te simta si o sa stie ca se intampla ceva cu tine.Incearca sa te obisnuiesti cu ideea asta si gandeste-te ca asa cum fostului i-au placut, e foarte posibil ca si actualului sa-i placa.In fond si la urma urmei nu sanii sunt cei mai importanti la o fata, depinde de tine ca persoana.

| Eufourikul a răspuns:

Mie imi plac sanii mari!
Ii ador..Depinde de gusturile fiecaruia, mai bine iti gasesti unu iubit caruia sa ii placa sanii taiwinking
Nu mi se pare urat.

| Girly111 explică (pentru Eufourikul):

Nu am zis ca am sanii mari! Te rog, reciteste intrebarea, ca nu ai priceput.

| Eufourikul a răspuns (pentru Girly111):

Am inteles...Aureolele pot fi mici sau mari, e acelasi lucru si la baieti.
Si eu le am mari, dar nu vad in asta o problema!

| neutrino a răspuns:

Anormal este ca tu doresti sa-ti transformi sanii, care sunt normali, in functie de preferintele iubitilor! Ce te vei face daca vei da peste un iubit care te doreste fara sani deloc?

| Girly111 explică (pentru neutrino):

Nu e vorba doar de iubiti, ci de mine, mi-e rusine sa ma dezbrac si sunt timorata!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Draga Cirly111, cine te place te place pentru felul tau de a fi, nu pentru cum arati, hai sa ne gandim la fata aceea care a fost impuscata si a ramas fara un ochi, ea trebuie sa-si faca griji nu tu, sa multumesti lui Dumnezeu ca esti sanatoasa, frumoasa si isteata.

| Girly111 explică (pentru anonim_4396):

Nu e vorba doar de oameni. Imi e foarte rusine sa ma dezbrac si ma simt prost!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Girly111):

Niciodata sa nu mai zici asa ceva! Mai fata, realizeaza ca este corpul tau, iar cel care te place numai pentru felul in care arati nu te iubeste, vrea doar sex de la tine, incearca masajul sanilor dimineata si seara cate 20-30 de minute, nu te lua dupa nu stiu ce uleiuri sau alifii ca sunt minciuni.
"Cel mai eficient mijloc de marire a sanilor, cu efect de durata este un masaj care se numeste ''exercitiul caprioarei''.
- Asezati-va astfel incat sa puteti presa calcaiul unuia dintre picioarele dvs. pe deschizatura vaginului. Trebuie sa apasati destul de tare pentru a simti o presiune destul de puternica si continua. Daca nu puteti sa va deplasati piciorul in aceasta pozitie, atunci asezati un obiect rotund si destul de dur - o minge de tenis, de pilda - pe deschidura vaginului, daca este posibil chiar si pe clitoris. Veti simti desigur o senzatie agreabila cauzata de dinamizarea energiei sexuale.
- Frecati-va puternic palmele una de cealalta, timp de aproximativ un minut. Aceasta va va energiza si va va incalzi mainile.
- Asezati-va mainile pe sani si simtiti cum energia si caldura mainilor dvs. patrunde prin piele.
- Masati-va incet sanii, cu miscari circulare spre interior, care se realizeaza rotind mana dreapta in sensul acelor de ceasornic, iar mana stanga in sensul invers acelor de ceasornic; acest gen de masare a sanilor are drept efect cresterea volumului sanilor.
- Masati-va sanii efectuand aceasta miscare circulara de minim 36 de ori pana la maxim 360 de ori, de 2 ori pe zi"

| Girly111 explică (pentru anonim_4396):

Problema era marimea aureolei, chestia cu inegalitatea nu prea ma deranjeaza deoarece am vazut asa cam la toate fetele, dar aureole ca ale mele nu am mai vazut cam deloc, am cautat mult pe net.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Girly111):

Nici unul dintre noi nu suntem perfecti, sa ne multumim ca avem o viata si sa ne bucuram de ea, capul sus si nu mai trai in complxe ca mai rau iti faci

| Foxyyyy a răspuns:

Nu mi se pare un defect, ai vrea sa le ai mici de tot precum baietii? Oricum tipii nu prea isi bat capul cu asta, sani sa fie, restul e can-can.

| Madayna a răspuns:

Tu trebuie sa stii ca nici o fata nu are sanii perfecti, si eu am sanii mici si inegali, dar cine te iubeste, te iubeste asa cum esti, nu trebuie sa te simti complexata. Baiatul care o sa-ti zica ca nu-i plac sanii tai inseamna ca nu te merita si nu te iubeste.

| sensualus a răspuns:

Pai cum sa-ti fie teama de femeia din tine?! is chiar mai senzuali si incitanti sanii cu aureola mare.si cine te doreste pe bune, te place asa cum esti. important e sa aiba o buna ca tine, nu sa se uite la nu-s ce marimi

| Adrianetc a răspuns:

Faza cu sanii inegali. este normal si parerea baietilor legat de aurorele tale este : Nu conteaza! crezi ca un baiat s-ar despartii de tine doar pentru ca ai aurorele mari?waiting, daca esti draguta si ai un caracter frumos.

Răspuns utilizator avertizat
| Iunona a răspuns:

Chiar acum cateva zile discutam cu un prieten ceva asemanator despre pacientele lui ( este medic) si imi spunea ca multe fete isi fac griji ca sanii lor sunt diferiti, cu sfarcuri de toate dimensiunile, culori diferite ale pielii, pigmentari, etc. Si concluzia noastra a fost urmatoarea: ca fiecare femeie este diferita, asa ca nici sanii nu seamana intre ei. Nu este nimic ca ai aureolele mai pronuntate. Esti sanatoasa, invata sa te iubesti asa cum esti, ai incredere in tine. Daca te refuza numai din cauza asta...inseamna ca nu te iubeste cu adevarat. Nu este o problema. Cateodata e mai frumos sa fii diferit. PS: sanii femeilor sunt inegali. Si eu am un san mai mic si unu un pic mai mare. Probabil ca nici nu se observa. Doar tu stii asta. happy te pup si nu te simti complexata; nu ai de ce!

| lex79 a răspuns:

Toate femeile au un san mai mare si unul mai mic, la unele e mai vizibil la altele nu. la fel se intampla si cu restul partilor corpului. cercetatorii considera ca o persoana frumoasa e una care are ambele parti ale corpului egale/la fel.

pretenului tau poate nu-i plac unghiile tale de la picioare. ti-ai pus problema asta? crezi ca sta cu tine pentru marimea aureolelor? important e ca sunt acolo. era mai nasol daca nu erau deloc.

| Kirito21 a răspuns:

Nu este nicio problema nu cred ca pe baieti ii intereseaza asta foarte mult. pe ei intereseaza forma in primul rand si marimea.
P.S. toate femeile au un san mai mare decat celalalt este normal.

| Syela a răspuns:

Nu mi se pare deloc urat. Nu cred ca trebuie sa iti faci probleme de genu asta. Ai fi dispusa sa iti schimbi sanii dupa placerea fiecariu iubit? Nu cred ca se poate. Incearca sa te apreciezi asa cum esti, iar daca totusi nu reusesti fa-ti o operatie estetica ca sa fi tu multumita si sa te simnti bine in corpul tau(nu pentru ai placea lui x sau y). Si eu am fost foarte complexata din cauza sanilor, dar am rezolvat aceasta problema cu ajutorul bisturiului si acum ma simt foarte bine in pielea mea. Complexele nu te lasa sa te simnti bine in pielea ta, incearca sa le depasesti, daca nu merge opereaza-te. Bafta!

| Girly111 explică (pentru Syela):

Urasc silicoanele, deci nu, eu am probleme cu aureola nu cu sanii. Plus ca nu am bani pentru operatii estetice oricum!

| Syela a răspuns (pentru Girly111):

Ziceai ca ai sanii inegali(orice femeie are sanii inegali dau la unele e chiar foarte vizibil, nu stiu cat de vizibil e la tine). Si aceasta inegalitate o poti "repara" doar prin implanturi de silicon de cantitati diferite(in functie de cat e nevoie). Si iti poti micsora si aerola cu ajutorul bisturiului. Asta e singura solutie realista. Daca nu ai bani pentru o interventie chirurgicala incearca sa iti invingi complexele si sa te accepti asa cum esti.

| Girly111 explică (pentru Syela):

Crede-ma ca eu incerc sa ma accept, dar ce sa fac daca nu reusesc? Diferenta nu e foarte mare, dar e vizibila oricum.

| Syela a răspuns (pentru Girly111):

Stiu ca e greu, aproape imposibil sa depasesti un complex. Eu iti recomand sa incerci sa iti strangi bani pentru o operatie. O sa ti se schimbe viata radical. Nu e usor, dar crede-ma ca nici imposibil nu e.

| Hombre a răspuns (pentru Syela):

" Ai fi dispusa sa iti schimbi sanii dupa placerea fiecariu iubit?"
Asa ar trebui, functie de ce nr. doreste clientul, eu vreau ţâţişoare, altu' vrea ţâţoaie. laughing

| Aron98 a răspuns:

Am auzit un zvon ca cică astea se micșorează cu alăptarea. E doar un zvon. Nu sunt sigur