| anonim_4396 a întrebat:

Am 17 ani, iar sanii mei sunt mici-medii si au o forma conica oribila atunci cand nu au sfarcul iesit in afara.Cand sfarcul este iesit in afara au o forma rotunda, mai frumoasa.Cum pot sa fac sa fie asa mereu? sad Sfarcul iese doar daca pun mana si oricum nu sta mult in afara, chiar se vede oribil si fostul meu prieten mi-a zis asta. Ofer funda
Fara raspunsuri : Cine te place te place asa cum esti.Nici voua fetelor nu v-ar placea sa aveti sani urati si nici baietilor sa aiba prietene cu asa sani.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
15 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Sânii tăi NU au nici o problemă : SUNT ok!

Doar în căpşorul tău persistă această idee, "alimentată" de diverse persoane - ai făcut chiar o OBSESIE din asta - FĂRĂ supărare.

Apoi, forma se datorează şi faptului că, ÎNCĂ, nu ţi-ai început viaţa sexuală ( presupun ).

De obicei, după începerea vieţii sexuale şi "folosirea" sânilor ( stimularea lor în cadrul preludiului şi a actului sexual ), aceştia îşi MODIFICĂ forma!

Aşa că, ai puţină RĂBDARE.

Oricum, ideea lui @Azµre este BUNĂ : fă 2 poze cu sânii tăi - una cu sfârcul "adormit" şi cealaltă cu sfârcul "stimulat" ( ieşit în afară ), încarcă-le pe un site ( gen http://postimage.org/index.php?lang=romanian, http://tinypic.com/ ), indici linkul lor şi faci un SONDAJ!

NU glumesc, "pe bune" ( chiar dacă azi e 1 aprilie )!

Vei vedea că MULŢI îmi vor da dreptate şi te vor contrazice!

Toate cele bune.

| Azµre a răspuns:

Aolo, da nu ai sânii urâți, așa îi vezi tu!
Până la urmă ce vrei să te punem să ne dai o poză cu sânii tăi să îți spunem părerea.

| Lizzu a răspuns:

La un moment dat in viata o sa te accepti asa cum esti. Nu vei mai avea nevoie de aprobari si de explicatii, de rezolvari, pentru ca nimic nu te va ajuta din astea.

Doar tu te vei ajuta singura prin gandirea ta si prin faptul ca trebuie sa traim cu noi exact asa cum suntem.Nu ai ce sa faci sa schimbi ce nu-ti place la tine.
Cum cineva a spus mai sus, cine te iubeste, te vrea asa cum esti si nu incearca sa te schimbe.

Atunci nici tu nu ai de ce sa te schimbi pe tine insati pentru nimic in lume. Suntem unici, esti unica si esti asa cum esti. Nu ai nevoie sa fii altfel vreodata.

Accepta-te pe tine.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună!
Este doar părerea ta, nu cred că ai tu sânii aşa.
Învaţă să te accepţi aşa cum eşti!
Te pup!

| Girly111 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu e doar parerea mea, mi-a zis : mama, sora mea si chiar si fostul prieten.

| BLeur a răspuns:

Practic, tu măcar TE-AI GÂNDIT când ai postat asta? raised eyebrows.
Pe bune? Tu faci acum, ce nu trebuie făcut niciodată. Încerci să te schimbi pentru că-ţi zice toată lumea asta raised eyebrows. Fără răspunsuri : " Cine te place, te place aşa cum eşti ", alt răspuns, practic. nu merge. Pentru că tu încerci să te schimbi pentru unii care nu te vor aşa cum eşti. Cine te iubeşte, nu te schimbăwinking.
Ai răbdare, altele la vârsta ta sunt PLATE, n-au nimic.

| Girly111 a răspuns (pentru BLeur):

Nu e pentru altii, e pentru mine. Dinainte sa il cunosc pe el mi se parea ca am niste sani oribili.

| BLeur a răspuns (pentru Girly111):

Wtf, da. şi? raised eyebrows. Ce te doare pe tine de asta straight face?
Şi dacă-i ai ce? Ai răbdare, se vor mării.

| Girly111 a răspuns (pentru BLeur):

Cum ce ma doare? E corpul meu, nu-mi place deloc acea forma si nu cred ca-i place cuiva.Nu se vor marii, asa ii am de la 12 ani pentru ca m-am dezvoltat foarte repede, la fel si cu inaltimea si cu restul, au trecut si 4 ani de cand mi-a venit menstruatia deci am incetat de mult sa cresc. happy

| Etiene a răspuns:

Nu inteleg ce treaba au,, prietenii,, cu sanii tai; vara inteleg, faci topless la plaja. Dar iarna stai desbracata ca -ti vada sanii? Ca raspuns, doar un medic iti poate spune daca sunt normali sau ba.

| Girly111 a răspuns (pentru Etiene):

Sunt normali, doar ca arata urat.Nu as face topless nici daca as avea cei mai frumosi sani din lume.

| Etiene a răspuns (pentru Girly111):

Pai atunci, care e problema? Ca ti i-a vazut prietenul? El isi,, cumpara,, prietene/iubite sau tate? Unele au sfarcul mic/mare, rozeta mica/mare, roz/maroniu, sanul mar/para, si? Uite d-aia n-ai sa te mariti! Hai sa-ti mai zic ceva, dar nu e porcarie; stii cate mii de forme au pasaricile? Am vazut expozitia unui neamt(mulaje) si d-aia nu puteau trai? Hai nu-ti mai fa probleme degeaba.

| Bubulin4ik a răspuns:

Trebuie mai intii si intii de toate sa te accepti singura pe tine asa cum esti, nu trebuie sa face complexuri pe acest domeniu! Cu timpul se vor mai mari si va fi in regula, pina cind poarta sutien ca sa nu se lase in jos! Bafta!:*

| SendItToMe a răspuns:

Pune mana pe ei mai des sau de obicei se inratesc cand e frig...

| Love_Snk_1998 a răspuns:

BLonDina!laughing nu blonda