| Cartof69 a întrebat:

Sunt cls a 8-a si am o problema: nu sunt deloc bun la matematica. Eu in clasa a 5-a aveam numai 10 si luam si 10 in teza la mate si asa, dar am scazut extrem de mult, semestrul asta am 2 de 3. Am dat lucrare la algebra,unde ma descurc totusi destul de ok, si am luat 10, si urmatoarea zi am dat test la geometrie si nu am stiut nimic si am luat 3... problema e ca eu sunt si foarte lenes si nu prea fac teme si asa,si sincer nu stiu cum mi-am putea reveni ca sa pot invata, pentru ca mi-e frica sa nu iau asa nota mica si la examen sad eu as vrea sa merg pe mate-info pentru ca sunt pasionat de info, dar cum am zis la mate nu sunt tocmai bun.Deci cum as putea sa devin mai bun la mate? Sau vreun sfat ca sa ma mobilizez sa invat. Multumesc frumos happy

1 răspuns:
| DoltaRăzvan a răspuns:

Nişte meditaţii pentru ceea ce nu ştii/nu înţelegi.
Dacă eşti pasionat de Info pune mâna şi învaţă matematică, meditaţii, până la vară ai timp să devii foarte bun. Fii atent la orele de matematică, întreabă orice lucru pe care nu-l ştii, fără ruşine!
Succes!