| dya26 a întrebat:

Am o mica-mare problema, un baiat mi-a trimis,, foto si un link." si mi-a trimis de mai multe ori si eu la un momendat am apasat le link am intrat si era ceva acolo cu un cont si am iesit si apoi nu stiu cum trimite pc-ul meu pe mess link-ul acela, cand am ajuns la scoala toata lumea vorbea despre el este un virus aveti grija sa nu patiti ce am patit si eu, dar vreau sa va intreb cum pot sa scap de el... Urgent plizzz DAU FUNDITA cine imi zice cum pot sa scap de el

Răspuns Câştigător
| Geo_6214 a răspuns:

Buna!
http://devirusare.com/......image-php/ citeste asta cu atentie, este explicat foarte bine ce trebuie sa faci.
Ca sa iti usurez munca iti dau un sfat: daca ai un antivirus instalat, instaleaza Malwarebytes( scrie despre el pe site-ul care ti l-am dat, imediat dupa scrisul cu rosu), iar daca nu ai un antivirus instalat cred ca ar fi mai bine sa instalezi Kaspersky(scrie despre el sub tutorialul despre Malwarebytes).
Pe site-ul de mai sus gasesti si cum sa scapi de virus manual in josul paginii, dar este un pic mai mult de munca.

1 răspuns: