| MANDY_2679 a întrebat:

Am o mica problema daca pot sa spun asa. E la mine in scoala o fata cu un an mai mare laughing. Stiu ca ea nu ma prea agreeaza pentru ca o avem o prietena comuna si ea mi-a spus ca vorbeste cam urat la adresa ea:-s.Totusi,eu nu i-am dat niciun motiv si cred ca e pur si simplu invidioasa.Eu nu am nimic personal cu ea. Dar am cam dat-o in bara acum cateva zile cand aceaa fata era la prietena noastra comuna si prietena mi-a spus ca ea se afla acolo.Si eu am intrebat cinelaughing pentru ca nu eram siguralaughingsi i-am spus porecla.Stiu ca nu ii place sa i se spuna asa, dar asa o deosebesc eu.Eu azi am vorbit cu acea fata si mi s-a parut cam ciudat modul in care a vorbit cu minewinkingvorbea cam flegmaticbig grinsi i-am spus prietenei mele ce am vorbit cu ea, si ghinion din noulaughingfata era la prietena mea acasa si a vazut ce i-am spus.

Eu nu am nimic cu ea, dar am inteles ca vrea "sa se ia de >mine":laughingdeci? ce sa facstraight face? eu sunt o persoana mai diplomata si nu imi plac chestiile din genulstraight faceva cer sfatul tocmai pentru ca nu intampin asa ceva prea deswinkingma fereschappy

3 răspunsuri:
| nana a răspuns:

Salut BELLA. Cred ca te invidiaza pentru ca ai sinonimul Bella. Inseamna ca esti o fata si frumoasa pe langa faptul ca esti diplomata.Nu mai incerca sa intrii in gratiile unei persoane care din start te respinge. Daca tu mananci ceva si nu ti-a placut de la prima degustare, o mai mananci in continuare? Sigur nu. Asa se intampla si in viata si societate cu astfel de persoane. Tu fii diplomata in continuare si nu mai baga in seama, comportate ca si cum nu este in preajma ta acea persoana, si, asa vei evita alte discutii. Iar prietena ta, care spui ca este prietena, din instinct cand cineva vorbeste rau sau urat despre acea persoana care o are la suflet, i-ar putea interzice sa mai vorbesca urat despre tine in prezenta ei. Dar mai gandeste-te daca este chiar asa de buna prietena. Tu fii naturala, diplomata si cu un caracter ales si nu te cobora la alt nivel, poate tocmai de aceea esti invidiata. Succes. Pup.
nana

| Cristiana_3603 a răspuns:

Buna Bella, cred ca ar trebui sa nu mai vorbesti cu prietena ta, sau sa o intrebi care este problema ei. Eu in locul tau asa as face, dar e problema ta ce vrei sa faci.

| MANDY_2679 explică:

E chiar o prietena buna laughing nu ii prea permite dar asa mai aflu si eu ce spunewinking