| MANDY_2679 a întrebat:

Am o mica problema daca pot sa spun asa. E la mine in scoala o fata cu un an mai mare.straight faceStiu ca ea nu ma prea agreeaza pentru ca o avem o prietena comuna si ea mi-a spus ca vorbeste cam urat la adresa ea:-s.Totusi,eu nu i-am dat niciun motiv si cred ca e pur si simplu invidioasa.Eu nu am nimic personal cu ea. Dar am cam dat-o in bara acum cateva zile cand aceaa fata era la prietena noastra comuna si prietena mi-a spus ca ea se afla acolo.Si eu am intrebat cine pentru ca nu eram sigurasi i-am spus poreclahee hee. Stiu ca nu ii place sa i se spuna asa, dar asa o deosebesc eu.Eu azi am vorbit cu acea fata si mi s-a parut cam ciudat modul in care a vorbit cu minevorbea cam flegmaticsi i-am spus prietenei mele ce am vorbit cu ea, si ghinion din noulaughing)fata era la prietena mea acasa si a vazut ce i-am spus.

Eu nu am nimic cu ea, dar am inteles ca vrea "sa se ia de mine"laughingdeci? ce sa fac? eu sunt o persoana mai diplomata si nu imi plac chestiile din genullaughingva cer sfatul tocmai pentru ca nu intampin asa ceva prea deswinkingma feresc

3 răspunsuri:
| DakotaRoyse a răspuns:

Daca ea nu se lasa, o intrebi frumos, calm, verde in fata, care e problema ei cu tine. Simplu. Daca reusesti sa rezolvi ceva cu asta e grozav, poate reusiti sa fiti toate 3 prietene, sau cine stie... Daca nu, indiferenta e cea mai buna autoaparare big grin

| bubbi a răspuns:

Eu zic sa o eviti.

daca fata are ceva cu tine chiar daca nu i.ai facut nimic inseamna ca e invidioasa.

si ce. i daca i.ai spus porecla? ca doar nu tu i.ai pus. o!happy

nu o mai baga in seama.

in plus. ce ar putea sa iti faca? - nimic!

stai linistita!:*
happy