Întrebare recomandată | anonim_4396 a întrebat:

Am o nedumerire in privinta gandirii femeilor. Eu unu caut o fata care sa ma iubeasca, si nu gasesc una pentru ca toate pun pe primul plan aspectul, doar cele care sunt urate sau grase, lasa aspectul la urma insa nu este evitat. Chiar daca fata face o exceptie de la aspect tot nu are sa mearga relatia, deoarece raman niste frustrari, si probabil gandeste ca vrea ceva mai bun, indiferent de cat de bine se simte langa tine. Vorbesc din experienta. Poate am avut ghinion, nu am gasit eu o fata care sa ma iubeasca, insa stiu sigur ca nu excelez la capitolul frumusete. Chiar intr-un video (https://www.youtube.com/watch?v=pPOpk6gUeDQ&list=UUmmx9m EJqCRb2G deZJ8vvxQ) am vazut cum fetele spuneau ca prima data se uita sa vada daca le place cum arata, apoi ii lasa sa vorbeasca. Mai pe scurt daca esti urat, fata deja te percepe intr-un fel, faci o prima impresie proasta, si nici nu mai conteaza ce spui ca fata judeca totul gresit. Am abordat, si le citeam in ochi chestia asta. Nu sunt timid, nu sunt inchis in mine, sunt comunicativ, am prietene foarte multe, tocmai pentru ca nu pot depasii partea asta de frumusete, nu pot avansa pentru ca nu le simt atractia, am avut niste incercari de a-mi marturisii sentimentele si nu a mers. Cei drept nici eu nu ma pot indragostii de o grasa, sau una fara o mana, dar totusi nu inteleg, sunt un tip sa zic de nota 6-7. eu ma pot indragostii lejer de una de nota 5. Ai patit, aprobi ceea ce spun? Gresesc cu ceva? Te rog sa nu eziti sa ma jignesti, vreau sa fii cat mai sincer cu putinta, nu ma supar pentru un raspuns sincer.

Răspuns Câştigător
| methodmen a răspuns:

In primul rand am sa-ti expun parerea mea si nu am sa te jignesc pentru ca nu se face asta
De fapt, femeile nu sunt urate frumoase proaste sau istete ci pur si simplu sunt asa cum le percepi tu si in al doilea rand cum se percep ele insesi.Recunosc ca problema asta am avut-o si eu dar mergand pe strada si observand deseori un cuplu el urat " cu crengi" si ea frumoasa "d-aveai apa in gura" mi-am pus intrebarea cum e posibil asa ceva si raspunsul l-am aflat cred ca in decursul unui an citind si aplicand ca sa ma conving.
Eu i-ti spun ca poti avea orice femeie din momentul in care incepi sa te respecti mai mult pe tine, din momentul in care nu mai cataloghezi o persoana doar dupa cum arata sau cum se imbraca ci dupa cum simte gandeste vorbeste.; asa e corect. Recunosc ca in anumite momente nu mi-a reusit datorita aparentelor care mi se iveau inainte de a cunoaste omul dar daca dai la o parte perdeaua aparentelor vei vedea ca exista femei care mai vor sa iubeasca dar de teama se ascund fiindca au fost prea des ranite de prefacuti, vei vedea ca ceea ce zici legat de atractie nu este chiar adevarat fiindca i-ti spun eu in momentul in care stii cum sa le atragi sa vina ele la tine si nu sa alergi tu dupa ele vei avea femei de nota 8-9 nu de 5.Parerea mea ca treaba asta cu dezvaluitul sentimentelor este mai mult sortita esecului deoarece semnifica un angajament de care multe persoane se sperie; sfatul meu e cand cunosti o tipa nu face totul ca la carte joaca-te, fii artagos nu-i spune mereu ca e frumoasa, nu o face sa creada ca e speciala arata-i ca-ti place de ea dar in cazul in care nu ar merge pentru tine ar fi ok ea pierde tu mergi mai departe.Ai sanse mai mari sa i-ti construiesti o relatie daca pleci de la premiza ca fie ce o fi decat de la gandirea "acum trebuie sa mearga" asta inseamna presiune suplimentara. Sper ca ai inteles cat de cat ce am vrut sa-ti spun nu vreau sa crezi ca sunt vreun expert in domeniu dar am aplicat si acum i-ti spun ce a mers. Intr-un singur cuvant FII TU INSUTI (imperfect.iar deviza mea e mai degraba incerc decat sa regret mai tarziu...fa asta si in 65-70 % din cazuri vei avea succes)
Daca mai ai nelamuriri te rog intreaba-ma si-ti voi raspunde.

46 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Trebuie sa fi optimist, gandeste numai la bine si vei vedea ca fata aia care ti-o doresti va sosi in viata ta, daca esti pesimist atragi numa urate asa ca gandeste numai la bine

| Anon352 a răspuns:

Pai sa-ti zic o chestie, pana la urma chiar tu ai spus-o ca nu ai vrea sa fii impreuna cu o persoana mai uratica sau mai grasuta sau asa. Asa ca, trebuie sa intelegi ca si fetele fac acelasi lucru ca si tine, desi eu una consider ca tot mai important e caracterul, dar nu toate considera asa. Cand mai vine langa tine o fata care nu e tocmai pe gustul tau din punct de vedere fizic, nu o refuza din prima, asteapta sa vezi cum gandeste, poate are un simt al umorului absolut contagios si tu nici macar n-ai observat asta! Fetele in general nu ies cu tipi mai uratei sau mai grasi, oricat de de treaba ar fi ei, pentru ca le e teama si de ce o sa spuna lumea, de barfe si de toate prostiile. Si inca un sfat, nu mai incerca sa cauti persoana potrivita, pentru ca atunci cand cauti nu gasesti, va veni cand nu te astepti! happy

| anonim_4396 explică (pentru Anon352):

Pentru mine urat inseamna evadarea din normal. Nu caut perfectiunea!

| Reigns a răspuns:

Nu ai cum sa intelegi femeile, cred ca nici ele nu se inteleg laughing. Faza ii ca societatea s-a schimbat mult, nu mai au principii bazate pe iubire, respect, incredere etc. Nu e vorba de ghinion, pur si simplu nu a fost sa fie. Daca nu ai avut parte de iubire pana acum, inseamna ca pana la urma o sa primesti ceva mai bun. Ce vrei cel mai mult vine cand te astepti mai putin. Toata chestia consta in faptul sa fii si tu ok in pielea ta, nu toate femeile se uita doar dupa aspect, sunt de acord ca majoritatea asa fac, dar nu toate. Fii optimist, cu timpu' se rezolva toate. happy

| express11 a răspuns:

Ce au in cap femeile...o intrebare veche la care nimeni nu a gasit raspuns.nu mai despica firul in 4, ca nu gasesti raspunsul. timpul le rezolva pe toate...

| BiuL a răspuns:

Stai putin, tu acuzi fetele ca nu lasa aspectul la urma dar tu il lasi? NU! Ele de ce l-ar lasa daca nici tie nu iti convine una grasa sau urata. Ceea ce astepti, trebuie sa si oferi simplu.
Eu arat bine (muncesc pentru asta) astept la fel un baiat care sa arate bine, simplu. Prietenul meu merge la sala, se ingrijeste, tine regim etc happy

| Quing a răspuns:

Nu stiu, pentru unele poate nu conteaza aspectul, ci ceea ce esti tu in societate si ce stii sa faci. O prima calitate pe care un baiat o are in fata unei fete, este sa fie amuzant. Ele nu pot fi, pentru ca doar noi avem testosteronul, care ne inzestreaza cu aceasta calitate. Unora le plac bad boy-i pentru ca reprezinta ceea ce ele au nevoie pentru supravietuire. Sunt tupeisti si stiu sa se descurce.

| KinoAndreea a răspuns:

E total adevarat partea cu "fetele, prima data se uita sa vada daca le place cum arata" iar unele nu au nici o treaba daca acel baiat vrea sa le cunoasca mai mult, insa altele prefera sa se opreasca aici (datorita aspectului nu prea pe gustul lor). Eu una nu de mult am patit asa: Nu aveam nici o treaba cu un baiat, nu e cel mai frumos nici cel mai urat; iar intr-o zi l-am cunoscut mai de-aproape datorita prietenilor comuni. Si ghici ce...incepuse sa imi placa de el oh go on desi alte fete se mirau de "alegerea" mea. Asta e.Si pentru mine e greu sa gasesc pe cine va pe placul meu. Nu am mari pretentii, insa baietii de care imi plac mie ori au prietene, ori nu am eu nici o sansa.winking [sper ca ai inteles cate ceva]

| anonim_4396 explică (pentru KinoAndreea):

Nici prea frumos, nici prea urat! ai tinut sa punctezi si faptul ca nu era urat. am gasit din nou aceeasi gandire. Tu il compari probabil cu cel mai frumos baiat pe care il stii, si tocmai de aceea zici ca nu era cel mai frumos.

| DeeaMarry a răspuns:

Probabil nu tintesti spre fete de nota 5-6-7, ci spre fete care arata mult mai bine. Sau sunt ele mai superficiale. De regula, pentru relatii pasagere cauti cine stie ce frumuseti, dar pentru relatii de durata cauti un caracter compatibil cu al tau, pentru ca frumusetea e oricum trecatoare.

| RAY a răspuns:

Eu observ ca nu isi plac alea urate si grase dar tu ai vrea sa te placa una gen selena gomez,cu toti avem valori in societatea noastra,valoarea ta fizica daca e mica ce ai vrea sa fi cu vreuna care e fotomodel,logic ca una care e urata dupa tine uita de fizic realizeaza ceea ce tu nu ai realizat ca aspectul conteaza foarte mult in viata,apoi statutul social conteaza mult, comportament,suntem oamenii cautam ceva care sa insemne un interes pentru noi, exact e la orice om, tu ce valoare ai, ce interese ar vedea o fata la tine? arati de 5, 6 cauta o fata de notele tale, vrei mai mult merita prin banii, in lumea asta suntem obiecte cu valori sa stii asta

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mai,femeie,barbat,nu conteaza.Toti sunt oameni si majoritatea sunt niste profitori indragostiti de aspect si de portofelul sau masina partenerului.Eu sunt fata si am avut si eu experiente dureroase. Urata nu sunt, dar nici mare frumusete.Cum spuneam, am trecut prin niste experiente care nu mi-au placut, am iubit din tot sufletul meu, dar nu a fost de ajuns. Ultimul ex m-a parasit pentru una care a putut sa-i asigure viitorul.Nu mi-a spus nimic ci pur si simplu m-am trezit cu aia tipand la mine din senin ca i-a zis iubitu-sau ca eu nu il las in pace,ceea ce era total opusul. Oamenii sunt oameni,tot ceea ce conteaza intr-o relatie e sa nu te lasi manipulat,sa conduci tu si chiar daca iubesti,sa nu arati. Poti avea pe oricine, totul depinde de atitudinea ta. Spune-le ce simti, fii ferm, nu arata emotii, lasa loc de putin mister si totul va merge bine.Totusi sa o iubesti pe viitoarea ta iubita, nu sa iti bati joc de ea pentru ca "Karma is such a ***"

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cata vreme judeci imperfectiunile altora, niciodata nu o sa ai parte de iubire, beneficiezi insa de singuratate.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Satanic

| svartirhimnar a răspuns:

Mi se pare normal ca o tipă să se uite la cum arăți. Atunci când nu cunoști o persoană, trebuie să te atragă ceva care să te facă să vrei să porți o discuție cu persoana respectivă. Iar dacă nu aspectul, atunci ce? laughing
E o întrebare fără logică. Când vine vorba de relații, trebuie să arăți bine. Când e vorba doar de amiciție, nu țin neapărat cont de aspect.
Că scuză-mă, nimănui nu i-ar plăcea să pupe o grasă / un gras plin de coșuri și neîngrijit. Fiecare cu preferințele lui.

| vali2002 a răspuns (pentru svartirhimnar):

Pai da dar acuma nici sa ajungi ca David Beckham cu frumusetea. happy

| Happyjump a răspuns:

Nu toate fetele gândesc la fel,unele vor un baiat frumos,altele vor unul inteligent,altele vor unul bogat, nu toate fetele se uita la aspectul fizic, la fal si băieții, de obicei băieții se uita la aspectul fizic mai mult decat femeile, unii barbati ar sta cu o neghioaba nemernicia doar pentru ta*e si c*r

| anonim_4396 explică (pentru Happyjump):

Depinde, isi fac o categorie cu "neaparat trebuie sa fie": frumos, inteligent, statut, etc. Eu inca nu am gasit fata care sa nu puna pret pe aspetc.

| Happyjump a răspuns (pentru anonim_4396):

Presupun ca si tu pui preț pe aspectul fizic

| anonim_4396 explică (pentru Happyjump):

Nu serios! ai citit ce am scris mai sus? pun pret pe aspectul fizic intr-o anumita masura, sa fie normala!

| unknøwn a răspuns:

Eu zic ca nu doar aspectul fizic te opreste. Si oricum aspectul fizic se poate rezolva. Inveti sa te imbraci calumea, te speli,parfumezi, aranjezi una alta, mai mergi pe la sala sa faci un corp sa stea hainele calumea pe tine, si uite ca se poate rezolva. Cel putin ce tine de tine poti rezolva.
Dar eu nu cred ca asta e problema principala...
Din cate spui tu aici lasi sa se inteleaga ca stai foarte bine la celelalte capitole, si doar aspectul fizic te trage in jos.
Eu zic ca nu-i asa.
"am avut niste incercari de a-mi marturisii sentimentele si nu a mers"
Cati ani ai bre?
Marturisit sentimentele?
Esti barbat ba. Stii cum marturisesc barbatii sentimentele? O iei de gat si o saruti cu forta, dupa care ii bagi mana in chiloti si faci sex cu ea. Asa se marturisesc sentimentele. Nu cum te-a invatat maica-ta ca trebuie sa-i duci flori si alte alea.
Bineinteles, atitudinea asta trebuie s-o ai dinainte s-o cunosti. Altfel doar o sa strige "VIOL". Si chestia asta trebuie sa faca parte din tine. Nu ca in timpul liber esti un plebeius maximus,"vai ia-mi locu pe banca, cred ca ti-au obosit piciorusele", si de la 16:00 la 22:00 te transformi. Asa nu.

| Me01 a răspuns:

Buna
Fiecare persoana mai devreme sau mai târziu își va găsi sufletul pereche, e adevărat ca e greu sa gasesti o fata care sa te iubească pentru ceea ce ai in interior ( suflet si o inima buna ) daca stai sa cauti o femeie perfecta nu o vei găsi niciodată, nu pentru toate femeile esti urat, fiecare băiat ( bărbat) are ceva frumos, iubirea si Frumusețea poate veni in timp si cand spun asta ma refer la : o femeie te va vedea frumos atunci cand începe da te iubeasca chiar daca lumea spune ca esti urat. Caută o femeie la nivelul tau ( adică nu una fitoasa cu banii) si trebuie sa ai răbdare si sa o faci sa rada sa fie fericita in prezenta ta si încetul se va îndrăgosti de tine...
Toate femeile gândesc diferit si daca o femeie nu vrea sa o cunosti ( sufleteste si ce gândește) nu vei afla niciodată. O femeie Deșteaptă e greu de înțeles si te întoarce si suceste de nu mai STI de tine.
Sper ca te-am ajutat si daca am greșit cu ceva imi cer scuze e doar parerea mea.

| corhaz a răspuns:

Pai ele te considera mai putin atractic.tu ai fii cu o fata care nu iti convine cum arata? respecta deciziile nu toate te plac si nu tinti mai sus cat se poate

| DeusCorrupti a răspuns:

Pai tu vrei sa ai una care sa te iubeasca si sa nu tina cont de aspect, dar atunci tu de ce tii cont de aspect? poate sa fie o umflata care sa te iubeasca la nebunie.

| anonim_4396 explică (pentru DeusCorrupti):

Eu am zis ca vreau o fata care sa ma iubeasca. Sincer tu acum, te-ai indragostii de una de 130kg? sau de una nebuna? sau de una cheala? la mine urat inseamna ce iese din normal.

| Sidonia07 a răspuns:

Alege ceea ce iti place la o fata punand prioritate pe ce vrei tu si nu face compromisuri in aceasta alegere (nu de alta, dar in rest, compromisurile sunt bune si destul de necesare). pentru femei, aspectul fizic e din ce in ce mai important in epoca asta moderna si devine mult mai important pe masura ce trece timpul (si mai ales pe masura ce te uiti la 'astia micii', cei de 16-17 ani de-acum si cand ii vezi cum sunt. Astia vor ajunge in cativa ani la apogeul sexualitatii lor, si generatia lor va defini practic ce va insemna atunci sa fii sexy. Si e trist).
Pe scurt? Aspectul fizic placut este foarte important, insa foarte rar te poate duce mai departe de dimineata de dupa prima noapte de sex.

| Happinessssss a răspuns:

„nu gasesc una pentru ca toate pun pe primul plan aspectul, doar cele care sunt urate sau grase, lasa aspectul la urma insa nu este evitat.„
De aici iese ca si tu tii cont, poate cel mai mult de aspect smug.winking

| Torres92 a răspuns:

Da mi id pe privat, sa vorbim sa te aduc cu picioarele pe pamant
Vorbim ca intre baieti

| Mimzy a răspuns:

Hey ^^ Ca de exemplu, eu sunt fata si nu ma uit doar la aspect! Aspectul este doar ceva de suprafata, sunt sincera, crede-ma...Doar ca mie nu imi plac relatiile facute repejor. Intodeauna mi-am dorit un tip,cu care sa ma imprietenesc, sa ma inteleaga, sa am lucruri in comun si sa aiba si el minte sa am cu cine vorbi! Daca le are pe astea si nu este cine stie ce oribilitate cand vine vorba de aspect, nu e nimic care sa strice treaba ^^ Repet, eu sunt sincera.Acuma o sa vina una sa zica,"mie nu imi pasa cum arata", dar toata lumea stie ca si aspectul e un factor important in realizarea unei relatii.Inteleg ca nu iti pasa de aspect,dar eu zic ca nu exista persoana care sa vrea sa fie cu nu stiu ce uratenie CARE NU ARE GRIJA DE CUM ARATA,NU SE SPALA,NU ARE GRIJA DE CORPUL LOR si de modul in care se prezinta.E foarte dragut faptul ca nu esti unul dintre baietii care cauta femeia perfecta! Eu sunt vesnic dezamagita din cauza asta, deoarece oriunde merg, baietii sunt numai cu pitipoance, cu sanii uriasi su buze umflate, pe toace.Frate,nu mai exista maturitate...La ei asta inseamna"fata perfecta"? Daca imi pun toace si ma imbrac cu o fusta scurta, sigur nimeni nu va vedea vreo diferenta, deci ma simt cam naspa din cauza teribilismului asta in randul barbatilor.
Si baietii si fetele au probleme cand vine vorba de gandurile celuilalt, de sex opus, pentru ca nu experimentam aceleasi idei si situatii.Insa de multe ori tipul problemelor coincid. Acum, fetele cauta barbatul perfect, iar barbatii cauta femeia perfecta.De aia vezi peste tot steroizi si silicoane, asta e.Ideea e ca si eu, ca fata, iti spun ca inteleg ce incerci sa afli si care e problema ta, insa nu prea exista rezolvare, decat sa continui sa cauti acea persoana care e pentru tine.Stiu,greu,asa-i? Si eu stiu, da na.Ce sa si faci?

| MauvaisRose a răspuns:

Cand nu prea atragi fizic (dupa cum spui tu, noi nu stim cum arati), trebuie sa compensezi cu ceva mereu, sa te dezvolti, sa evoluezi, sa lucrezi la alte aspecte prin care sa atragi.
urmatorul lucru care conteaza dupa aspectul fizic este atitudinea.
apoi simtul umorului, tu alegi in ce ordine le pui.
desi tind spre atitudine, pentru ca degeaba le faci sa rada, ca tot nu vor sa fie cu tine...deci nu e lege.
trebuie sa ai o atitudine de miserupist, de bad boy, de obraznic, de unul care arata ca nu are nevoie de femei.
nu zic sa le ignori complet, ci sa nu fii prea disponibil, de exemplu, sa fii luat de bun.
pe de alta parte, poate tintesti prea sus, si nu abordezi fete de nivelul tau, ma refer la aspect fizic.
nu zic sa tintesti spre urate sau grase, sunt si fete care au un nivel de frumusete medie, cum ai spus si tu ca esti...de nivel 6-7.
ai incercat sa abordezi si altfel de fete? nu doar pe cele prea frumoase, sau arfiste?

| anonim_4396 explică (pentru MauvaisRose):

Tu nu ai judecat niciodata dupa aspect? Te asigur ca poti sa fi cel mai cumsecade baiat, cel mai inteligent, cel mai cel, daca iti lipseste frumusetea, nu esti atragator si doar un prieten bun. Iti vorbesc din experienta.

| MauvaisRose a răspuns (pentru anonim_4396):

Uhm, nu stiu ce ai inteles tu din raspunsul meu, dar ti-a raspuns una care judeca mereu dupa aspect, si care nu spune niciodata ce vrea celalalt sa auda.
sunt o persoana f sincera.
preferai sa te mint si sa-ti zic ca nu aspectul fizic conteaza, ci sufletul?
cand ai zis "cel mai cel", te-ai gandit si la atitudine?
tu cum crezi ca cei mai putin avantajati dpdv fizic au femei langa ei?
pentru ca au lucrat la atitudine, sau au bani, au compensat cu ceva.
6-7 ca nota, eu zic ca e ok, ca aspect fizic.
asa ca ori lucrezi la atitudine sa ai fete frumoase langa tine, ori cauti fete de acelasi nivel cu al tau.
si uitasem, lucreaza si la stilul vestimentar, ca poate si asta ar fi o problema.
sa fii mereu aranjat, parfumat, chic, si asta ofera incredere in tine, de fapt atitudinea se trage si din increderea pe care o ai prin felul cum te imbraci.
sper ca nu mi-am racit gura degeaba.

| anonim_4396 explică (pentru MauvaisRose):

NU atitudinea este problema la mine, te asigur. Mi-am dat nota aia pentru ca nu ma consider nici urat nici frumos, sunt genul acceptabil, doar de amic, de care nu te indragostesti, dar merge sa iesi la un suc cu el.

| MauvaisRose a răspuns (pentru anonim_4396):

Ba da, te asigur ca atitudinea e problema.
cei din friendzone nu sunt bagati acolo degeaba.
un bad boy, un rebel, un tupeist, un arogant nenorocit nu e bagat niciodata in friendzone, pentru ca femeilor/fetelor le plac provocarile.
caracteristicile de mai sus te baga in pat cu una 100%.
fac pariu ca sunt prima de la care auzi asa ceva.
stii de ce?
pentru ca femeile sunt ipocrite, mint, nu stiu ce vor, cica, iar in rarele cazuri cand de fapt stiu ce vor, nu o spun de frica sa nu fie catalogate in vreun fel, sau sa fie criticate.
iar tu ai luat contact doar cu astfel de femei.

| anonim_4396 explică (pentru MauvaisRose):

Deci practic imi cer sa ma port cu ele ca un nesimtit? In friendzone am intrat fara sa vreau, adica de cele mai multe ori o fata cred ca alege, si anume friendzone sau fuckzone, Ea ia atitudinea daca e vorba de fuckzone. Si ti-am zis, nu atitudinea e problema, am incercat in multe feluri, nu sunt genul catelus sa stau in cap pentru ele, sa aprob tot ce spun, si sa fiu de acord cu ele, ba chiar le spun cand gresesc, le jignesc subtil, dar nu la modul agresiv. CREDEMA aspectul conteaza!, cat de badboy ai fii tu. Tu prin genul asta de atitudine de care vorbesti, vrei sa spui ca sunt un tip introvertit? Nu reusesc sa avansez cu o fata daca nu ii simt atractia, simt ca vorbesc cu un perete, si imi pot da seama daca e sau nu atrasa de mine. Adica doar faptul ca ma lasa sa vorbesc cu ea nu inseamna nimic, doar asa ca sa nu fiu refuzat urat. uitate la video sa vezi ce zic fetele alea, nu aberez eu aiurea.

| MauvaisRose a răspuns:

Btw, ai vazut Hitch?
acel film te invata sa iesi mereu cu ceva in evidenta, daca aspectul fizic nu te ajuta.
nu zic sa preiei de acolo ce fac aia, dar personajul care ajuta tipii nu prea atractivi sa cucereasca fete spune ca motivul lui principal e sa faca in asa fel incat sa li se ofere o sansa si celor care sunt de obicei respinsi din motivul aspectului fizic.
iesi putin din zona de confort, ia atitudine, lasa timiditatile, si nu vei regreta.

| OQdpNet a răspuns:

Salut. Daca acele componente ale aspectului tau fizic sunt de natura genetica (mostenite de la parinti), tot ce ai nevoie este de rabdare si perseverenta in a cunoaste cat mai multe persoane. Daca te referi la acele aspecte ale fizicului tau care ar putea fi imbunatatite (obezitate, neglijenta vestimentara, igiena deficitara, etc. ) atunci ar trebui sa te pui pe treaba si sa imbunatatesti acele aspecte.
Nu incerca sa intelegi femeile, nimeni nu a reusit asta vreo data, chiar daca s-ar fi laudat ca a facut-o.

| Mateescu_Dragoş_1996 a răspuns:

Lasa frate ca se dau ele cu capul de pereti cand i-au un tip frumos si smecher care le bate de le urla dupa casatorie!

| LuvPuppies a răspuns:

Da' cauta-ti o femeie urata care sa te iubeasca happy.

| drd03 a răspuns:

Esti superficial si te plangi de fetele care sunt la fel ca tine.

| anonim_4396 explică (pentru drd03):

What? superficial? Asta ai inteles tu! La inceput am zis ca vreau o fata care sa ma iubeasca, nu una perfecta cu forme si mai stiu eu ce. Pentru mine fetele urate ies din tiparul normalului, adica sunt grase(120kg+), nebune, au fata deformata, etc. Sincer acum tu te-ai indragostii de una din asta?

| drd03 a răspuns (pentru anonim_4396):

Si ai dat detaliile astea inainte? Mi-am uitat globul acasa. Ca sa nu mai spun ca nu te cred. O fata si cu 10 kg peste greutatea ideala ar fi 'Thanks, but no thanks' pentru tine.
Si ca sa iti dau un tip, again: Frumusetea fara un caracter corespunzator e fix pix. In schimb un caracter misto face toti banii, iar fizicul dintr-o data pare nesemnificativ.

| Rxoxo a răspuns:

laughing sunt fata poate te ajut putin putin... daca fata respectiva e suficient de matura, tu la fel si daca chiar sunteti pe acesi lungime de unda aspectul fizic nu conteaza. Ar fii o problema sa fii tu mai plinut si ea slaba ...nu! Ar fii o problema sa fii tu atletic si ea mai plinute, categoric nu! Aspectul fizic se schimbu, frumusetea e trecatoare dar sufeletul? Nu trebuie sa cauti acea fata care sa te iubeasca, v-a venii ea intamplator! daca pana acum nu ti-a aratat nici una ca te iubeste poate stai bine la capitolul bani, masina ai un BMW in fata blocului " iubitule, te iubesc!"cam asa sunt fetele, recunosc eu inca nu caut tipul cu care sa fiu pentru totdeaua, sa il iubesc/ sa ma iubeasca pen deplin sunt tot la faza cu banii/ masina dar asta se schimba cu inaintarea in varsta cand fiecare luam o pauza de la aventurile de genul acesta, revenim pe pamant atunci cand brusc intalnim iubirea, iubirea adevarata!