| Anxx a întrebat:

Am o parere cam proasta despre mine, datorita unor dezamagiri din trecut. acum nu mai am incredere mai deloc in mine. as vrea niste sfaturi. big grin cat mai multe si va multumesc mult de tot :*

Răspuns Câştigător
| aniriiiiii a răspuns:

Te inteleg! Dar nu trebuie sa-ti pierzi speranta, daca tu nu ai incredere in tine, ai pretentia ca cei din jurul tau sa aiba in tine?
Cred ca asta e lucrul cel mai important, sa crezi in tine, in puterile si convingerile tale, in ceea ce esti tu ca om, incearca sa te analizezi si sa iti recunosti calitatile, asa poate iti vei da seama ca esti o persoana deosebita, pentru ca toti suntem deosebiti in felul nostru.
Asta e doar o pasa proasta in care esti cu moralul la pamant, incearca sa faci ceea ce te pricepi tu mai bine [sa desenezi, sa canti, sa compui] pentru ca asa iti vei reda increderea in tine, vazand ca esti capabila sa faci lucruri bune.

Mult noroc in viata :*

funda?

3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Părere proastă?
Acceptă-te așa cum ești, trebuie să ai și calități pe lângă defecte, nu mai crede tot și învață să alegi oamenii de lângă tine!
Succes.
Pa, pa.

GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Ştii era o vorbă că dacă tu nu ai încredere în tine cum să aşteptţi de la alţii aşa ceva. Nu cred că-ţi trebuie aici un sfat ci pur şi simplu ambiţie. Nu există că nu ai încredere. Dezamăgirile din trecut au trecut, acum eşti în prezent şi dacă nu vrei ca trecutul tău să te definească ar trebui să faci ceva. Baftă!

| musique_1043 a răspuns:

Buna! Imi pare rau sa aud ca nu ai incredere in tine. Daca e vorba de o depresie, ar trebui sa te duci la un psiholog. Desi gandul asta te sperie, ar putea fi o solutie. Dar nu trebuie sa ajungi pana acolo. Gandeste-te ca e viata ta si nu o sa poti sa o mai ai a 2a oara. Zambeste si cauta fericirea in lucrurile marunte. Aparitia curcubeului, sau o simpla privire dulce din partea unui necunoscut. Exploreaza viata! Incearca sa gasesti forta ta interioara care iti va spune ca merita sa continui, ca merita sa fii tu cea care ii va ului pe toti prin incredera in sine.
Primul pas: Incearca sa realizezi de ce te desconsideri si sa elimini negativismul din gandirea ta!
Pasul 2: Uita-te in oglinda si descopera-ti calitatile apoi priveste oglinda sufletului tau si descopera-ti calitatile interioare!
Pasul 3: Iesi din monotonie! Incearca sa traiesti experiente iesite din comun, experiente pe care le visezi. Incearca sa-ti transformi viata intr-un film! Un film frumos, plin de speranta!
Iesi in oras, vorbeste cu un strain, rapeste un catel, compune un cantec cu versuri scrise pe un servetel, urca-te pe o cladire cu prietenii tai si viseaza mereu! Apoi incearca sa faci ca visele sa devina realitate!
:**