| bugu a întrebat:

Am o poroblema aseara am iesit cu prieteni si mama celui mai bun prieten m-a intrebat daca fumeaza si eu nu stiam ce sa fac si i-am spus adevarul ca fumeaza si acum el nu mai vorbeste cu mine nu stiu ce sa fac, voi ce ati face in locul meu?

Răspuns Câştigător
| deea_1980 a răspuns:

Depinde cum privesti situatia. Mi se pare ca ai facut bine. I-ai facut un bine.Mama lui va lua masuri si el se va lasa de fumat, probabil. Explica-i ca ai facut-o pentru el, mama lui il va ajuta.

5 răspunsuri:
| marrr a răspuns:

Iti dai seama ca acum prietenul tau este suparat.Nu cred ca ar fi vrut sa afle parintii sai, din moment ce nu le spusese pana atunci.Eu te sfatuiesc sa incerci sa vorbesti cu el.de preferat fata in fata, ca sa te asculte.si sa ii spui motivul pentru care nu ai putut mintii, chestii. dar nu baga abureli^^. succes:*

| anss23 a răspuns:

Daca esti un prieten adevarat e bine ca i-ai spus. Fumatul ii face foarte mult rau la sanatate si probabil ca peste cativa ani iti va multumi pentru. asta.happyEu cred ca e bine ca i-ai spus.

| Klara a răspuns:

Rau ai facut, imagineaza-ti ca ai pierdut un prieten si probabil nimeni nu va mai avea incredere in tine

| mariapow a răspuns:

Aoleu.pai zicala prietenul la nevoie se cunoaste nu functioneaza si la tine.intr-un fel ai facut bine in altul rau. dar totusi trebuia sa fi de partea lui. acum nu stiu cum ai putea remedia situatia. vorbeste cu el.intreaba-i pe prieteni vostri daca are vreo problema si incerac sa o rezolvi tu(ex :trebuie sa faca un referat, fai-l tu ) asa il puti ajuta si ii poti schimba parerea despre tine.succes>

| soDa cauStica a răspuns:

thinking pai da intr-un fel ai facuT bine
da totusi ca prieten nu trebuia sa o facihappy
oricum ii poti explica ca ai facut asta cu un scophappy
iar daca acel prt nu te va ierta inseamna ca doar falsa ca prtwinking