| Yzzabella a întrebat:

Am o poveste lunga de spus! Deci este vorba despre un baiat pe nume Daniel pe care il plac destul de tare, dar nu stiu daca el ma place! La scoala prietena mea mi-a dat anumite semne( prietena mea este,, aliata,, lui ) ca s-ar putea mereu sa ma placa, dar nu stiu ce sa zic. In fiecare pauza imi vorbeste destul de urat si mereu ma sperie, ba chiar ii place daca ma enervez pe el si il fugaresc in jurul clasei, dar intodeauna cand are ocazia ma face de ras. L-am surprins in anumite momente cand se uita la mine cu ochisorii lui albastrii >8- asa... altfel... si m-am desi nu imi place atunci cand se strecoara in spatele meu si ma sperie, since l-am lasat sa continue tachinarea, pentru ca stiti voi, mi se pare ca si el o face cu buna stiinta, dar astea sa fie semne ca ma place, ca vrem sa fim doar amici sau pur si simplu nu are ce face? va rog ajtati-ma! crying va dau funda daca imi dati raspunsul si cu o sugestie : daca ma place cum sa il abordez? sau sa il las pe el sa faca primul pas? VA MULTUMESC anticipat!

Răspuns Câştigător
| onukaaa a răspuns:

Cred ca te placehappy.E posibil sa fie prea timid, si de aia se comporta asa de infantil.Cati ani are? In orice caz, cred ca trebuie sa faci tu primul pas, dar subtillaughing

2 răspunsuri:
| Yzzabella explică:

Dar mi-e frica sa o fac... adica ...nu stiu cum sa spun. Atunci cand imi fac putin curaj si merg spre el sa il anunt, deodata ma ia cu dureri de cap si ma gandesc,, Oare ce o sa spuna atunci cand va afla? Daca afla ca eu il plac, dar el nu ma place oare o sa ramanem macar prieteni sau o sa se indeparteze de mine?,, tare mi-e frica sa ii spun :-s oare e bine ca il astept pe el sa faca primul pas sau sa imi iau inima in dinti si sa ii spun? :-s

| dida_1258 a răspuns:

Poate el crede ca vrei sa fiti doar amici, parerea mea e sa faci tu primul pas pana nu va fi prea tarziu succes