| HaribboDreamer a întrebat:

Am o povestioara pentru cei de pe TPU si as vrea un sfat de la fete... Deci acum 7 ani m-am mutat intr-un bloc aici am cunoscut mai multi copii si toti erau de treaba mai ales o fata cu care ma intelegem cel mai bine si in toti acesti 7 ani am fost si inca suntem cele mai bune prietene. ne potrivim perfect, ne intelegem perfect, pe scurt gandim la fel si ma simteam super cand stateam impreuna pe afara dar acum 1 an s-a mutat in acelasi bloc o fata de varsta noastra ca care am fost la camin demult si prietena mea cea mai buna si cu mine ne-am imprietenit cu ea si ziceam ca e de treaba dar dupa cam o luna lucrurile s-au cam stricat a inceput sa ne barfeasca si sa inventeze chestii despre noi toti. asa ca noi am luat masuri si am ignorat-o si am batjocorit-o prin farse minore (gen:batem la usa si fugim, sunam intruna la interfon scriam pe pereti lucruri urate despre ea ) dar astea erau doar lucruri pe care le faceam din razbunare, dar acum 2 saptamani prietena mea cea mai buna s-a impacat cu ea iar eu nu am avut ce face si am facut la fel dar eu. am mult de invatat si fac 2 sporturi asa ca nu apuc sa ies afara decat 2-3 ore pe zi iar ele sunt mai libere si se vad mai mereu iar eu ma simt data la oparte, am incercat sa intru si eu printre ele dar degeaba iar acum sunt speriata ca imi voi pierde cea mai buna prietena, practic am devenit un personaj secundar in propria mea poveste va rog fetelor sunt intr-o situatie foarte neplacuta si vreau sa fim din nou doar eu si ea fara cealalta fata care s-a bagat intre noi. un sfat bun? va rog happy

Răspuns Câştigător
| anonimus3432 a răspuns:

Pai ai putea sai spus ca iti e dor sa petreci timp cu ea si ca vrei sa fiti din nou celemai bune prietene.....si mie mi s-a intamplat aceasta situatie numai ca eu am hotarat sa no mai bag in seama pe acea fata ( prietena mea) iar dupa ceva timp (3-4 zile) ea mia scris...de atunci am continuat sa vorbesc cu ea. i-am impartasit un secret si ea la fel si peste 2-3 eram (din nou) de nedespartit

2 răspunsuri:
| NoName0x0 a răspuns:

Inseamna ca nu iti e chiar asa o buna prietena din moment ce te.a lasat balta asa de usor! Si apropo, era sa uit: nu exista cea mai buna prietena!

| DaianMarian a răspuns:

Bea apa