| Bubuu a întrebat:

Am o prietenă care este geloasă când iubitul ei dă un gol la football şi spune ĂSTA ESTE PENTRU FETELE DE LA MINE DIN CLASĂ şi află de la colegele lui. Este normal să fie? Mulţumesc!

Răspuns Câştigător
| CristinaCriss001 a răspuns:

Daca stam bine sa ne gandim ar trebui sa fie cat de cat frustrata. Asta daca se repeta intr-un mod abuziv, de exemplu la fiecare gol sa faca asa sau poate este un "ritual" sau o gluma cand zice special. Oricum ar fi dragut daca el ar zice "este pentru prietena ea" pentru a ii arata ca o aprecieaza. Dar cine stie poate colegele lui de clasa mai bag si cateva minciunele si mai inrautatesc situatia sau ele aud doar ceea ce vor. Daca prietena ta aude asta direct de la iubitul ei si in mod repetat ar fi normal sa se simta prost, frustrata si cum ai zis tu, geloasa. Vorbeste cu ea si incearca sa o convingi sa poarte o discutie cu prietenul sau, daca acest caz este intr-adevar foarte extrem.

4 răspunsuri:
| Graphee a răspuns:

Buna Bubuu,
Nu e normal sa fi gelos, pentru orice. Dar multi dintre noi suntem...Pai, ar trebui sa inteleaga ca nu doar ea exista. Daca dedica colegelor un gol, care este problema pana la urma? Ar trebui sa ii zica cineva 'faza' asta.

Bafta!

| Cristi_1137 a răspuns:

Zi prietenei tale sa se apuce de fumat, si asa se se apuce amundoi, si la orele de sport nu va mai juca fotball si va merge cu el sa fumeze tongue merge garantat,

| crissmay a răspuns:

In primul rand,nu e normal,pur si simplu a dat un gol, ce sa faca baiatu' sa piarda fiindca asa vrea ea, clar nu e normalwinking

| crissmay a răspuns:

Ar trebui sa spna ca e si pentru. ea.