| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU Totul incepe aici:
Prietena mea cea mai buna a fost cu un baiat..si mie nu mi-a spus..au fost impreuna vreo trei luni si s-au despartit..eu nestiind ca ea a fost cu el si ca il place...i-am spus ca imi place mult de el si as vrea sa fiu cu el.ea apoi mi-a povestit ca a fost cu el..bla bla.iar eu m-am simtit destul de prost.a doua zi baiatul ala mi-a cerut sa fim impreuna..eu am zis ca da..insa din cauza prietenei mele parca nu prea as mai vrea sa fiu cu el ca sa nu ne stricam prietenia..desi ea spune ca nu o deranjeaza ca suntem impreuna eu simt ca ma minte si ca o deranjeaza fff toare...nu vreau sa ne stricam prietenia dar vreau sa fiu siu cu baiatul ala.ce sa fac?
Funda!

Răspuns Câştigător
| sofisis a răspuns:

Ea de ce nu ti-a spus ca e cu el?
Nu cumva pentru ca a simtit ca iti place de el si ca sa evite sa iti spuna si totusi sa faca cum vrea ea?
Avand in vedere egoismul ei, si avand in vedere ca tu ai fost sincera cu ea si i-ai spus...eu in locul tau mi-as vedea de relatie linistita.
Oricum din start daca are secrete atat de mari si de lungi fata de tine, nu iti e prietena. O prietenie se bazeaza pe sinceritate.
Plus de asta, iar demonstreaza ca nu iti e prietena daca de fapt o deranjeaza ca esti cu el si te minte in fata. Si da, mai mult ca sigur o deranjeaza foarte tare.

3 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

E geloasa, ceea ce avem ne plictisim sal avem, cand x persoana parasita de noi gaseste pe altcineva iar incepe sa avem interes fata de persoana aia, nu stiu ce baiat e si ala care vrea cu toate sa fie, adica 3 luni acuma vrea sa fie cu tine vina e si a lui ca putea sa spuna ca a fost cu ea /este cu ea, sincer din astia 2 eu as cauta alte persoane se cam potrivesc

| neutrino a răspuns:

Daca baiatul iti place, accepta-i propunerea. Nu ne facem prieteni in functie de fostele sale prietene.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Is destule fete care sa ii ia locul "celei mai bune prietene" care aparent nu ti-a zis ca are o relatie de 3 luni, decat dupa ce a aflat ca il placi.