| deliutza_7233 a întrebat:

Am o prietena de care ii place de un baiat. si lui cred ca ii place de ea din felul in care se uita la ea, dar e putin rusinoasa si nu vrea sa ii spuna ca ii place de el. Cum as putea sa o conving sa ii spuna? Sau sa ii spun eu lui? multumesc TPU :*

Răspuns Câştigător
| utza06 a răspuns:

Eu cred ca ar fi mai bine sa o lasi p ea sa ii zica...incearca sa ii explici ca sh lui ii place de ea, dar nu e sigur ca ei ii place d el sh ca ar fi mai bine sa s dk ea la el... sper ca am fost d ajutor

2 răspunsuri:
| smile a răspuns:

Buna! parerea mea este ca ar trebui sa stai in banca ta adica sa o lasi pe ea sa hotarasca. Te intelg ca ii vrei bineLE dar daca ii vei spune acelui baiat adevarul prietena ta se va supara pe tine.Pana la urma este decizia ei tu ce poti sa faci este sa o incurajezi ca totul va fi bine si ca merita sa incerce sa ii spuna dar inainte las-o pe ea sa hotarasca tot ce poti face este sa o sfatuiesti.SUCCES

| DjDariuS a răspuns:

Insista mai mult ca tot nu are curajul sa-i spune mergi tu la el si spune-i. Dar discret nu urlii in gura mare happy Fundita te rog happy

Bft.