| brunett3 a întrebat:

Am o prietena mai frumusica si ei tot timpul toti profesorii ii zic ca e foarte frumoasa si colegii la fel, dar pe mine nu ma baga nimeni in seama sau imi zice asta si nu sunt deloc urata.
Am 13 ani cum pot face sa imi zica si mie lumea ca sunt frumoasa?
La aproape toti baietii din cls ii place de fata aia... app nu sunt eu cea din poza e sora-mea si poza e mai mare dar doar atat se poate vedea pe TPU.
Va rog nu va bateti joc si nu imi dati raspunsuri nefolositoare gen: invata la varsta ta sau conteaaza atitudinea sau ce ai pe dinauntru.

Funda

6 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

De ce esti invidioasa pe ea? Daca semeni cu sora-ta macar dintr-un punct de vedere esti asiguratahee hee. Eu iti recomand sa ramai asa cum esti.Rar am vazut persoane si frumoase si modeste si destepte

| lolly_3072 a răspuns:

U o admiri atat de mult pe fata aia incat ai uitat sa te admiri si pe uh si daca toti baietii se uita dupa ea ce? asta nu iti strica cu nimic tie sansa la o draguutza poveste de dragoste etc etc.adica toate lumea trebuie sa aie ceva frumos nu?(si sa nu zici ca n'ai nmc dragut ca e f grav)

| rockelle75 a răspuns:

Crede-ma: Cand citeam intrebarea ta ma gandeam la mine si situatia semana ca 2 picaturi de apa cu a mea. blushing
Dar acum e altfel: Acea fata imi sta la degetul mic. laughing
Poti sa faci la fel ca mine: thinking
-intai tunde-te [un strop de stil nu strica] happy
-apoi...cumpara-ti vreo revista gen Cool girl sau cam asa ceva
-din revista incearca sa copiezi un look care ti se pare mai "cool"
-la scoala nu ar strica un pic de blush pe pometi si putin rimel pe gene
-[daca ai posibilitatea] fa-ti o suvita blonda, sau bruneta [depinde de ce culoare ai parul]
-incearca sa...nu stiu...sa-ti bagi fite [adica fi mai autoritara]
-Cand te duci la scoala nu te saluta cu acea fata, asteapta sa te salute ea prima
Sper ca ti-am fost de ajutor!

| xFaith a răspuns:

Hmm? Profii ii spun asta colegei tale probabil ca invata sau este atenta la ore sau isi da silinta thinking

Si tu poti iesi in evidenta happy
-Aranjeazate happy
-Incearca sa iti schimbi putin lookulwinking sau un breton intr-o parte :X
-umm poti de astfel sa te imbraci asa mai crazy; P : fustita in carouri cu o camasuta alba + 2 coditze
-Zambeste mai mult, da gratios din gene umm poti exersa mersul sa fie mai gratios
-In ore raspune la intreb date de profesoriwinking

Succes :]

| catalin94 a răspuns:

De obicei baietii se uita la,, fundul fetelor'' si la varsta de 13 ani in cazul baietilor apare obsesia poate colega ta e mai de gasca...incearca sa fii cat mai diferita de ea si daca vrei un iubit, mai asteapta ai toata viata inainte gradina e mare ai de unde alegewinking

| Danyelytha a răspuns:

Aranjeazate,
sau
cerei cateva sfaruri surori tale