| Andrew30 a întrebat:

Am o problema. Acum ceva timp m-am indragostit de o fata...i-am scris pe Facebook, imi raspundea la mesaje cand si cand, de multe ori nu imi dadea nici macar seen la mesaj, am fost la ea in clasa de cateva ori da si atunci era cu colegi si nu prea era interesata. Am facut rost de numarul ei si i-am dat mesaj sa vad de ce nu raspunde la mesaje si am intrebat-o daca vrea sa ne cunoastem mai bine si a zis ca nu.Ei bine eu nu o pot uita, sunt indragostit si acum de ea si nu stiu ce sa fac... sa ii scriu din nou? ce sa fac? PS:pe strada ne salutam si ne dam like-uri pe Facebook.

Răspuns Câştigător
| OldSoul a răspuns:

Deci ai insistat cam mult pana acum si ai gafat.
Nu e bine, nu stiu daca mai ai alte sanse dar ai putea incerca sa faci asa:
Ignor-o, si fii distant, vei vedea ca cel mai probabil in scurt timp se va baga ea in seama, dar trebuie sa fii atent cand va face asta, ca daca te dai repede disponibil o pierzi definitiv, trebuie sa ai o retinere fata de ea.
Iar daca nu va face ea asta, cel mai probabil nu ai deloc sanse la ea.
De ce sa faci asta? E simplu, fetele vor sa fie in centrul atentiei, ea a vazut ca esti topit dupa ea, dar daca de odata o sa fii nepasator ea se va gandi ca e ceva in neregula cu ea, ca poate nu e asa de atractiva cum era, si va incerca sa se convinga daca e asa sau nu, si iti va da mesaj, daca te dai disponibil, te dai de gol, pentru ca isi va da seama ca tot esti topit dupa ea, dar daca faci pe nepasatorul va incerca sa te convinga ca inca e atragatoare, tu trebuie sa fii distant si nepasator, sa para ca faci un compromis pentru ea, ca nu inseamna nimic pentru tine.
Deci nu-i raspunde instant la mesaj cel putin nu daca nu face si ea la fel.
In rest, sper ca ai inteles ce ai de facut.
PS: Daca o "combini", dai o bere!winking

| Andrew30 explică (pentru OldSoul):

Si ar trebui sa o salut pe strada cand trecem unul pe langa celalalt?

| OldSoul a răspuns (pentru Andrew30):

Este suficient sa te uiti insistent si increzator la ea, fara sa schitezi vreun gest, iar daca te saluta ea prima, da, o sa saluti si tu, dar altfel nu.

5 răspunsuri:
| Deaad a răspuns:

Las-o in pace.

| Phanto a răspuns:

Ori poate ea ii e cumva si nu vrea sa fie cu tine din cauza circumstantelor la scoala, colegii, prietenele, alti prieteni. Ori daca nu, las-o asa, chiar daca ai sa ajungi sa fi cu ea si sa nu te placa, nu rezolvi nimic, tot tu pierzi, incearca sa cauti pe altcineva.

| miaelsa960 a răspuns:

Eu cred că nu trebuie să vorbeşti prea mult cu ea deoarece la un moment dat de va plictisi să îți mai răspundă şi chiar dacă îți dă like nu cred că te place încă.Cel mai bine cred că este să aştepți deoarece poate avea iubit sau nu vrea să fie cu tine momentan şi nu vorbi cu ea prea mult deoarece poate să creadă că eşti obsedată de ea.