| Floryana10 a întrebat:

Am o problema.. Am 13 ani si am avut prima menstruatie pe 4 iulie anul acesta. A ținut 5 zile. Apoi, în 2 August am avut o ușoară sangerare care cred că era menstruatie, care a ținut doar două zile. Apoi, tot în august, dar pe 18, mi-a venit foarte abundent și m-a ținut 6 zile... Este în regula că mi-a venit așa.. Mama mi-a zis sa îmi notez intr-un calendar, ca la o eventuala viitoare vizită la ginecolog, să îl pot arata doctorului..
Dau funda...

Răspuns Câştigător
| DirviziuQ a răspuns:

Salu! Nu trebuie sa iti faci griji, in primii 2 ani vine neregulata mereu, asa este la toata lumea. Trebuie sa iti faci griji doar daca dupa acesti 2 ani iti intarzie foarte mult, si iti vine cu o abundenta foarte mare, s-ar putea sa ai chisturi, ceea ce nu este bine. Totusi, poti merge si acum la ginecolog, te mai sfatuieste si iti spune daca ai putea avea probleme pe viitor. Insa nu iti va spune ca este in neregula cu faptul ca vine neregulata. Cum am zis mai sus, asa este in primii 2 ani. Te poti informa pde site-uri, sunt utile. O zi placuta!

1 răspuns:
| lucicaca a răspuns:

Nu te ingrijola am pati-to si eu la inceput iar dupa un timp va deveni regulata. stai calma. Asa se intampla la toate