| AllePuffu a întrebat:

Am o problema! Am 15 ani si de la un timp au inceput sa imi apara cosurile. Imi puteti spune cateva metode prin care sa scap de ele, va rog!

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am citit undeva, dar nu stiu daca funtioneaza (oricum nu-ti poate face niciun rau) ca menta si sucul de lamaie face minuni happy
Ia un pumnulet de frunze de menta pe care le maruntesti si le amesteci cu o lingura suc de lamaie.
Se formeaza o pasta si pasta respectiva o aplici pe fata curata si o lasi maxim 15 minute.

happy
O s-o incerc si eu mai tarziuuu!

| xZeRo a răspuns:

Iti poti da cu aspirina inmuitata pe fata, sau sa te speli cu sapun de sulf!

| MariiMelon a răspuns:

Eu folosesc de 2 ori pe zi Zineryt si mi-au disparut. Dar, asta depinde de ten. Eu cu inca 2 fete il folosim si ne ajuta sa dispara, dar verisoarei mele i se accentueaza cosurile cand il foloseste.

| AnItZaa a răspuns:

Eu iti spun ca este normal sa ai aceste cosuri deoarece este varsta pubertatii.Trebuie sa ai grija sa nu le atingi cu mainile murdare sau sa le rupi deoarece se extind.Ai putea pentru protectie sa folosesti sapunul Protex pe care sa il folosesti de fiecare data cand te speli pe fata.Foarte buna este si masca din tarate si ou pe care o poti face imediat acasa. Poti folosi si o apa tonica pentru curatare.Fratelui meu iau fost de mare ajutor! Sper ca ti-am fost de foloshappyhappyhappy

| TeuuBd a răspuns:

Foloseşte săpunul Dove solid cu castraveţi sau simplu de 3 ori pe zi. Vara de obicei de la căldură tenul este mai sensibil pe lângă pubertate.