| pampampampam a întrebat:

Am o problema, am avut un iubit si un baiat ne-a despartit. Vreau sa-l fac pe acel baiat sa sufere, am gasit o metoda dar vreau sa aud pareri. Ma gandeam sa ma combin cu baiatul care m-a despartit de iubitul meu si peste vreo doua zile sa-i dau gara si sa zic ca sunt cu altcineva. Ar putea suferi cum am suferit eu?

4 răspunsuri:
| MouSSEauChoColat a răspuns:

Razbunarea nu e niciodata o metoda buna. O sa-si primeasca pedeapsa, crede-ma, pentru ca nimic rau nu ramane nepedepsit. Asta nu inseamna ca tu trebuie sa-l pedepsesti pentru ca tot ce rezolvi cu asta e sa meriti si tu o pedeapsa happy. Daca nu a trecut mult timp de la intamplare poti sa vorbesti cu el si sa-i spui ca a gresit si te-a facut sa suferi, sa-l faci sa inteleaga si poate, cine stie, problema se va rezolva si vei putea sa te impaci cu prietenul tau. Daca a trecut ceva vreme de atunci...tot cred ca ar trebui sa discuti cu el- mai bine mai tarziu decat niciodata!
Orice alegi sa faci, succes!

| ஐAdeஐ a răspuns:

Se poate si asa. dar depinde de tip. daca e 'afemeiat' nu rezolvi nimic asa, dar totusi incearca.

| MarYan00 a răspuns:

Ai putea suferi u din nouwinking...te poti atasa de el.
eu zic sa il lasi in pace oh go on...are grija D-zeu de toate happy. stiu cum te simti sad...dar stai linistita ca o sa ai parte tu de bucurii mult mai mari :p

ceau happy

| AnnaHems a răspuns:

Crede-ma...acum cam o luna am patit la fel si eu. Fostul meu prieten si cu tipul care ne-a despartit sunt colegi..chiar prieteni buni. Problema la mine a fost ca eu am fost cu ambii. Nu are nici un rost sa incerci sa il faci sa sufere cand poti tu sa suferi mai rauwinking Mai bine e sa iti cauti pe altcineva mai matur, care sa nu ii asculte pe toti care incearca sa va desparta :*