| Mariaizabella3 a întrebat:

Am o problema care ma deranjeaza de ceva timp.
Prietena mea cea mai buna are un iubit...(ei se cunosc de cativa ani el locuind in aceeasi localitate in care stau si bunicii ei si ea se duce in fiecare weekend aproape ). De vreo 3 luni sunt impreuna si la inceput mi-a spus ca vorbesc la telefon si ca se pupa ma rog. Noi 2 mergând spre casa de la liceu aproape in fiecare zi vorbim mai stam pe afara etc. Insa ea a inceput sa vorbeasca cu el in timpul ala. Noi doua ajungand sa ne spunem doar buna si pa pentru ca o suna ala. Am zis bine ca sunt impreuna si e normal. Si stiti cum sunt cuplurile isi zic pa de 100 de ori inainte sa inchida telefonul. Trecand peste astăzi...mi-a spus ea si ala ca erau sa o facă weekendul trecut si m-a cam deranjat ca ea zicea ca o sa faca asta la 18 ani (ea avand 16). Mi-a zis ca doar s-au pupat, el a atins-o pe sani si asa oricum nu s-a intamplat mare lucru sa zicem doar ca nu ma asteptam. Ea zicea ca voia sa continue dar a trebuit sa plece..si nu prea stiu daca il iubeste cu adevarat sau doar vrea atentie si sa aiba un iubit. Si mai e ceva, ea m-a invitat acum 4 sau 5 luni sa vin la tara acolo la ea unde e si ala. El are 19. Ca o sa ne distram, e la munte are niste veri pe acolo ( eu cunoscandu-l pe el si inca 5 pers ) si nu stiu inainte voiam pentru ca dormeam la casa ei de vacanta de acolo si mi se parea misto, dar acum cand ma gandesc ca o sa stea lipita de ala cu limba in gura lui..cine stie. M-am suparat pe ea ..nu prea mai sta acasa aici se tot duce cu parintii la tara si..cand ne vedem vorbeste cu el. De ce ne mai vedem. Oricum poate sunt putin geloasa si protectiva cu ea ( pentru ca atunci cand mi-a spus ca s-a "frecat" cu ala am fost dezamagita si dezgustata pentru ca mi-a adus aminte de alta fosta prietena de a noastra care a facut-o la 15 ani cu unu de 20). Spuneti-mi ce sa fac. Sa mai merg la tara la ea? Sa o las in pace si sa nu mai ies cu ea? (scuze de roman)

Răspuns Câştigător
| devilshelp a răspuns:

E viata ei, inteleg ca ii vrei binele, dar e destul de mare sa isi ia singura deciziile. Probabil ca daca o vei sfatui sa nu o faca va zice sa nu te bagi in viata ei sau iti va lua sfatul in considerare, depinde si de ea. Incearca sa o intelegi, e o relatie noua, totul e frumos. Nu zic ca e bine sa isi piarda virginitatea la 16 ani unuia de 18, dar daca tu chiar tii la ea nu ar trebui sa o lasi doar pentru ca te "scarbeste". Poti sa ii spui ca mergi la tara doar daca iti promite ca sta si cu tine si nu te lasa singura. Succes!

| Mariaizabella3 explică (pentru devilshelp):

Mersi..am vorbit cu ea si a inteles ca e prea devreme si o sa merg la ea la tara. Sa vedem cum o sa fie. \(°~°)/

1 răspuns: