| cosmin111 a întrebat:

Am o problema ce sa fac? M-am mutat de curand la o noua scoala si copii din cls (27)sunt galagiosi nu ma lasa sa fiu atent la ore si profesorii nu ii inteleg. Ce sa fac sa ma mut inapoi la scoala? Tin sa mentionez ca la scl 6 am avut niste probleme cu directoru cand faceam cateo boacana ma cam batea cu 3 4 palme tari. Dar mai bine prefer asa decat sa nu invat si sa nu inteleg materia care pe viitor la liceu facultate or fi de folos? Cum sa ii zic mamei ca la scl veche directoru le are cu bautura si daca ii duc un vin bun is cateva vorbe ma primeste ca nu mai sunt copii pls help

2 răspunsuri:
| Shuellen a răspuns:

Vorbeste cu dirigintele de la scoala aceasta, dar in niciun caz sa nu te intorci acolo pentru. ca de la o palma se poate ajunge si la altceva mai grav, daca spui ca directorul din partea cealalta era acoolic. Vorbeste cu dirigintele, zi-ii ce te nemultumeste si roaga-l sa ia atitudine.La ore vorbeste si cu profesorul zi-ii ca nu intelegi din cauza colegilor.Sau in scoala aceasta noua te poti muta la alta clasa, unde ar fi mai educati colegii tai.

| clauss a răspuns:

Ori te muti mai in fata sa poti fi atent la ore, ori te duci personal si vb cu directorul de la scoala veche si ii spui ca ai gresit, ca iti pare rau si nu mai faci nimic rau si cu niste lacrimi il rogi sa te primeasca inapoi, ii spui ca acolo ai prieteni, ii spui ca are o scoala mai buna, ca nu te poti adapta la scoala noua, ca elevi sunt mai nebuni si eventual daca crezi ca primeste ceva, poti sa i faci un cadou. Si cu parinti daca reusesti sa l convingi pe director, il pui sa ti sune parinti si sa le spuna ca te a acceptat inapoi
sper sa mearga si bafta