| Nimeni12345678910111 a întrebat:

Am nevoie de un sfat vă rog, pentru că nu mai știu ce să mai fac. Sunt clasa a noua și în semestru 2 m-am transferat la un alt liceu. Însă mi-am dat seama că am greșit și vreau înapoi. Am fost la fostul liceu și mi-au dat aprobarea că mă primesc înapoi, însă directoarea de la liceul la care sunt nu vrea cu niciun chip să-mi de-a transferul. Prima oară le -a zis părinților mei că dacă îi aducem aprobarea nu are nimic împotrivă și ne dă transferul imediat dar când i-am dus-o a zis că n-are ea timp de noi acum că e cu bacu. Apoi peste o săptămână jumătate (după ce s-au terminat simulările) am fost împreună cu mama acolo. Am încercat să-i explic din nou că vreau să mă întorc și ea mi-a zis că o să mă obișnuiesc, că am cea mai bună dirigă din liceu și n-o să mai vreau să plec și m-a trimis la clasă, nu înainte de a-mi spune că ea are probleme mai mari ca mine și n-are timp de mine. Am vorbit cu o doamnă profesoară de la liceul respectiv care să încerce să vorbească, cu directoarea dacă n-are timp să vorbească, cu mine. Și directoarea i-a zis că dacă vrea să-și păstreze serviciul să nu mai aducă vorba de mine că am venit două zile la rând să-i fac scandal, amcă am ţipat și d-aia nu vrea să-mi de-a transferul.. DAR E O MARE MINCIUNĂ! Nu înțeleg de ce minte așa rău... I-am vorbit foarte calm, dacă era să facem scandal (eu cu mama) cred că ne dădea portari afară. Și nici măcar n-am venit două zile la rând, am venit la diferență de o săptămână și ceva... Directoarea a mai zis că sunt nebună și că ea nu poate să-mi de-a niciun transfer. Însă nu știe că eu parcurg zilnic pe jos o distanță de aproximativ 6 km. Credeţi-mă că am ajuns la capătul puterilor și eu dar și părinții mei. CE SĂ FAC?

Răspuns Câştigător
| MihaiNicu23 a răspuns:

Nu ai decat sa vii din nou cu aprobarea aia de transfer la fostul liceu, daca se poate in fiecare saptamana pana cedeaza directoarea, nu te poate tine fortat acolo daca tu nu vrei, poate vorbeste fosta directoare si o convinge pe directoarea noua.

| Nimeni12345678910111 explică (pentru MihaiNicu23):

Păi de două ori la ea cu mama și a zis că am făcut scandal. Dar mi-a zis un profesor că să merg la fostul liceu să văd dacă mă primește fără transfer așa va fi obligată să-mi de-a transferul. Credeți că va funcționa?

3 răspunsuri:
| Fleiby a răspuns:

Dar de ce te-ai transferat de la fostul liceu? Ce nu-ti placea acolo?

| Nimeni12345678910111 explică (pentru Fleiby):

Nu e că nu-mi plăcea acolo. Adevărul este că eram singura din satul meu care era la liceul ăla. Și am decis să mă transfer pentru a fi cu o fostă colegă de a mea. Mulți oameni mi-au spus că nu trebuie să merg acolo... Iar acum îmi pare rău și nu știu ce să mai fac cu această directoare care minte. Mi-a spus că intră la pușcărie dacă-mi dă transferul...