| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema cu alegerea liceului. Deci as avea 2 variante in mare: Prima ar fi sa raman la liceul din apropiere care este un liceu destul de slabut, iar mediile se pot pastra usor mari.
Iar a doua posibilitate este sa ma duc la un liceu mai bun cu un grad mai mare de severitate. As avea sanse sa intru si la asta, dar nu prea m-ar ajuta la facultate. Vreau sa spun ca mi-ar trebui medii mai mari ca sa am sanse reale pentru facultate, insa as vrea sa fac si ceva in liceu nu doar sa iau note pentru ca aici ma cunosc profesorii.
Ce ma sfatuiti sa fac cel mai bine?

1 răspuns:
| HappyYoyo a răspuns:

Alege în funcție de profil. 4 ani va trebui să înveți acele materii - mai mult sau mai puțin aprofundat. dar să ști că se ține cont de media din liceu la admitere la facultate. iar de învățat, poți învăța oriunde dacă vrei. până și pe google în timpul liberwinking