| iCaramida a întrebat:

Am o problema cu un băiat. Sunt în clasa a 8-a, și plac un coleg de 3 ani și jumate. Acesta m-a ignorat tot timpul, m-a blocat pe whatsapp si pe Facebook, dar doar la mesaje, astfel încât ii pot vedea profilul. Acum, în clasa a 8-a, eu am mințit ca am un iubit și ca nu îl mai plac pe acest băiat. Cam de 3 săptămâni se tot uita la mine și când ma uit și eu își întoarce privirea. În urma cu câteva zile m-a deblocat de pe whatsupp. Nu știu ce fac și ce sa cred, am nevoie de un sfat.

4 răspunsuri:
| Cinevacatoatalumea a răspuns:

Probabil, daca zici ca il placi i-ai trimis multe mesaje poate din plictiseala si ai fost prea insistenta. Pana la urma cat de important e un block in Messenger? Eu mi-am blocat majoritatea celor din lista pentru ca ma saturasem sa imi tot bazaie telefonul.

| iCaramida explică (pentru Cinevacatoatalumea):

Nu i-am scris deloc și nici nu aveam de gând. M-a blocat pur și simplu

| Andersen2k18 a răspuns:

Daca te-a ignorat,e clar ca da semne ca nu te place, nu iti recomand sa te complici, treci mai departe, sunt multi baieti pe lumea asta, nu trebuie sa dramatizam acum.

| Cris988 a răspuns:

Bună dimineața! Probabil, la început nu te plăcea și te-a blocat la mesaje ca sa nu îți dea speranțe. Acum poate te place sau e doar frustrat ca nu îl mai placi.☺