| romica20 a întrebat:

Am o problema foarte mare am 20 de ani si pina acum nu am avut o prietena. Sunt o persoana foate timida si nu am curaj sa ma dau la fete mi-e frica.Si din aceata cauza nu am putut sa am o prietena. Ce ar trebui sa fac sa scap de timiditate.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Timiditatea e o problemă căreia îi poţi găsi răspunsul doar tu. Gândeşte-te de ce eşti aşa timid,ai vreun motiv să fii aşa, ce ai putea face în privinţa asta, dacă pierzi ceva pentru că eşti aşa.De ce ţi-e frică de fete? Muşcă? Te asigur că nu. Gândeşte-te că pierzi momente importante dacă nu ai curaj, momente care poate nu vor mai veni.Ai curaj,nu te mănâncă nimeni.Eşti om,asta înseamnă că nu eşti perfect şi că faci greşeli. Dacă greşeşti,nu-i problemă, data viitoare va fi mai bine.Poţi căuta şi pe net unele sfaturi care te-ar putea ajuta. Încearcă să priveşti lucrurile altfel.Caută răspunsul în tine şi-l vei găsi. Vorbeşte,spune ce gândeşti,ieşi să cunoşti oameni, plimbă-te.Dă-ţi curaj singur, fii încrezător. Baftă!