| Bogdi172 a întrebat:

Am o problema foarte mare deci sunt la o scoala privată unde sunt numai colegii de 10 eu am note destul de bune la toate materiile in afara de matematica. Am un 4 și încă o nota dar nu o știu exact și sunt doar clasa a 5a adică … da și sunt speriat fiindcă nu știu dacă ma va trece, ce sa fac?… Credeți ca ma va trece? Orice as face matematica nu e pentru mine nu o pot înțelege și nu știu nimic oricât as încerca…):

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Pai nu te va trece cu un 4 si un 5, ca-ti iese media 4.5
POune mana si invata, ca nu te poate ajuta nimeni aici, daca nu incepit pe rupte la matematica!
Orice ai face matematica de clasa a 5-a este foarte usoara si poate invatat de oricine, ca altfel vei fi data afara din scoala privata si vei ramane repetent.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

O să înveți și o să te treacă.

| qweasz a răspuns:

Te va trece, la școli private nu rămân repetenți elevii.