| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema foarte mare, va rog daca puteti sa ma ajutati crying((...
Am fost impreuna cu un baiat 1 an si 7 luni, eu il iubesc foarte mult...pana sa inceapa vara aceasta nu ne certam deloc.de vreo 3 luni, s-a schimbat nu il mai recunosc.am incercat sa il fac sa se schimbe la loc.am incercat sa il accept asa cum este dar nu am reusit.De cate ori incercam sa il accept facea mai rau.

-S-a apucat de fumat, si tot imi zicea ca s-a lasat dar am aflat aseara ca a fumat mereu dar s-a ascuns de mine.
-Imi spunea ca el nu ma lasa niciodata pentru prietenii lui, dar de fiecare data cand faceau ei un gratar gasea motiv sa scape de mine.
-este inebunit dupa fotbal, cand era un meci mereu pleca indiferent cat de mult vroiam eu sa stam impreuna.
-a ajuns ca in fiecare zi sa ma injure sa ma faca in toate felurile si eu am acceptat asta pana aseara.(a si dat in mine)
-Si de cateva ori am avut probleme si in legatura cu fetele.de exemplu odata am aflat ca s-a dat la verisoara mea.straight face

ce sa fac? crying. ca eu il iubesc mult. imi pare rau ca s-a schimbat asa, dar nu pot nici sa accept asta (1 zi sa ne vedem si 5 nu pentru ca are el treaba)
Chiar mi-a spus o persoana ca el ar fi mandru sa aiba pe cineva care sa il iubeasca asa de mult.nu ar putea sa isi bata joc cum face el.

Aseara m-am despartit de el dar acum ma simt rau, oricum nu mai am de gand sa ma impac ca el sa ma fac iarasi de ras cum am facut mereu.sad

nu vreau sa il pierd oricum crd ca am facut-o deja.

Acum spuneti voi ce credeti? cum ar fi mai bine sa fac?

Răspuns Câştigător
| Hmmmm a răspuns:

Mereu trebuie sa fim putin mai egoisti.mereu ar trebui sa ne pese in primul rand, sa ne fie noua bine intr-o relatie, sa ne simtim noi impliniti langa acea persoana.
oamenii se mai schimba in timp.sunt o multime de factori care pot sa schimbe o persoana.toata schimbarea asta porneste de la acea persoana. el se schimba pentru ca asa vrea, nu pentru ca i-o cere cineva.nu vei avea niciodata puterea sa schmbi pe cineva. daca il iubesti inseamna ca il accepti as cum e, ca ii iubesti calitatile si ii accepti defectele.la tine a disparut iubrea, sau cel putin, o parte din ea.in momentul in care ai incercat sa il schimbi a disparut o parte din ceea ce simteai pentru el.nu mai incerca sa faci asta niciodata.nu vei reusi decat sa te chinui degeaba si iti vei face tie rau, nu altcuiva.
ai facut foarte bine ca te-ai despartit de el.nu cred ca mai merta sa te chinui degeaba, lungind ceva de care oricum erai sigura ca nu va merge.in momentul in care tu nu te mai simti bine langa persoana cu care ai o relatie, decat sa incerci sa o schimbi, e mai bine sa o lasi balta, sa te retragi la timp. e mult mai bine pentru amandoi. o relatie in care un partener isi bate joc de celalt, sau cel putin asa ii lasa de inteles celuilalt, nu este o relatie normala, nu este o relatie in care partenerii sa se simta bine.relatia voastra oricum nu mai dura mult.mai devreme sau mai tarziu se despartea el de tine, pentru ca gasea alta.
ia totul ca pe o experienta in plus, din care ai invatat ceva. o sa iti treaca la un moment dat si iubirea pe care, spui tu, ca o simti pentru el.va trece in momentul in care va aparea alt tip, cu care vei avea o relatie, poate, mult mai reusita si mai frumoasa decat cu acest tip.

5 răspunsuri:
| Vizitiul a răspuns:

O femeie nu o atingi nici cu o floare! Spui ca te-a injurat. Pai, tu de baieti de acest gen vrei sa ai parte? Nu cred! Oricat ar fi dragostea de mare nu ai voie sa te lasi calcata in picioare si umilita. Din cate stiu eu, cei ce se iubesc, se si respecta, ori el este exact pe dos. Ai luat o decizie buna! El este doar o pata neagra in viata ta, o sa ai parte si de baieti respectuosi. Mai putini, e drept...

| smile a răspuns:

Eu cred ca baiatul asta nu stie ce vrea de la tine. Cu parere de rau iti spun ar trebui sa-l lasi si sa iti gasesti pe cineva care sa stie sa se comporte cu tine si sa te iubeasca reciproc.Cred ca ar fi bine sa-l lasi in trecut. Un baiat care se comporta asa cu o fata nu o iubeste. Cum ai l-ai putut lasa sa dea in tine.Trebuia sa te desparti de el de atunci. Tia dat atatea mootive sa te desparti dar nu ai facut -o pentru ca il iubesti foarte mult asta este singura explicatie pe care ti-o pot da. succwes. Fundita?happy

| ClaraZ a răspuns:

Eu cred ca ai facut bine ca te-ai despartit de el. Ok hai sa trecem peste faptul ca s-a apucat de fumat pentru ca multi tineri fumeaza in ziua de azi, dar toate celalalte dovedesc ca nu stia sa te pretuiasca, mai ales ca a dat in tine si ca te injura.Se vede ca il iubesti, dar iti poti gasi pe altcineva baieti vezi peste tot. Un singur lucru e clar, nu te meritawinking

| mynameisseby a răspuns:

Pai poate s-a saturat de tine sau. cine stie tu stai prea lipita de el lasa-i si lui un pic spatiu

| cristina_1673 a răspuns:

Nu are nuci un rost sa te mai gandesti la el dupa cate t`i-a facut si cand t`i se face dor de el gandeste`te la palma si la vb urate care t`i le zicea. o sa treci repede peste asta mai ales daca i`ti gasesti un prieten bun care sa te inteleaga. daca incearca sa te sune nu`i mai raspunde pentru ca daca te iubeste o sa insiste sa dea de tine.