| SimonaSymo a întrebat:

Am o problema foarte serioasa. un baiat ma place dar eu nu il plac. il iubesc pe prietenul lui cel mai bun.cum sa-i spun ca nu il iubesc fara sa se supere? cum sa-i spun ca eu cu prietenul lui cel mai bun suntem impreuna? va rog ajutati-ma. dau fundita celui mai bun raspuns

3 răspunsuri:
| andreeutzaa a răspuns:

Pai,oricum i-ai zice va fi o deluzie pentru el.Acum tu trebuie sa fi sincera si sa ii zici ca nu il vezi sub punctul ala de vedere si ca esti indragostita de prietenul lui.Acum,chiar daca pentru el va fi ca un dus rece trebuie sa inteleaga situatia pentru ca nu mereu la cine tii cine si el la randul lui la tine.Chiar daca va fi ceva urat pentru el macar va recunoaste calitatea de a fi sincera si a avea o discutie matura.

| YourFriend a răspuns:

Pai ii poti spune prietenului lui sa-i spuna...

| Doo a răspuns:

In primul rand, nu trebuie sa ii spui tu ca esti cu prietenul lui.Este problema ta si nu esti obligata sa-i spui nimic.In al doilea rand, ii spui simplu:Am prieten.Nu dai detalii despre cine e.Se va prinde si singurwinking