| HugoFigo a întrebat:

Am o problema, m-am certat cu bunica meamcam rau. Deci veneam de la scoala cam nervoasa si bunica mi-a zis ce mai face desteptatelu lu mamaia. Iar eu m-am enervat si am tipat la ea tare. Si de atunci de 2 zile nu mi-a mai scos un cuvant. Va rog daca vreti cumva cum sa mai ma apropii demea.

6 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Cand i-ai oferit ultima data o floare? daca nu a fost prea recent, cred ca este cazul sa faci acum acest gest, o floare/o imbratisare si niste scuze, sunt cheia impacarii voastre.
O sa vina vremea cand nu o sa ii mai ai.
O zi frumoasa sa aihappy

| IsabelaIssa a răspuns:

Te duci la ea si ii ceri scuze. Odata ce nu ai facut asta pana acum, inseamna ca scuzele la tine sunt ceva rar. O sa te ierte. Ii explici ca erai nervoasa si ca n-ai vrut sa tipi la ea.

| Fatamuntilor a răspuns:

Mai toti bunicii isi iubesc neconditionat nepotii,uneori mai mult decat copii lor.
Ti-a facut un complimet, e de bine, nu trebuia sa te superi!
Cere-ti scuze, spune ca iti pare rau! Ii trece, fii sigur de asta.

| DarkOrbitMoon a răspuns:

Asa, si?
Spune-i ca-ti pare rau si gata.

| 116111 TelefonulCopilului a răspuns:

Buna,

Hai sa stam de vorba. Vrem sa te ajutam sa-ti fie mai bine.
Poti primi ajutor specializat in mod gratuit.
Asociatia Telefonul Copilului poate fi partenerul tau de discutii sau poate fi prietenul tau atunci cand te confrunti cu o problema. Confidentialitatea este cuvantul cheie in relatia ta cu serviciul Telefonul Copilului, oferit de organizatia noastra.
Apelul catre 116 111 este gratuit din retelele Romtelecom si Cosmote, de luni pana duminica, in intervalul orar 08.00 – 00.00. Mai multe poti afla si la: http://www.telefonulcopilului.ro/intrebari-frecvente
Pentru ca problemele cu care te confrunti reprezinta subiecte delicate si te-ai putea simti in largul tau mai degraba in mediul online, te indrumam sa ne transmiti mesajul tau la telefonulcopilului@telefonulcopilului.ro

Asteptam sa te ajutam!

| Danişor a răspuns:

Salut happy
Cand i-ai oferit ultima data o floare? daca nu a fost prea recent, cred ca este cazul sa faci acum acest gest, o floare/o imbratisare si niste scuze, sunt cheia impacarii voastre.
O sa vina vremea cand nu o sa ii mai ai.
O zi frumoasa sa ai happy