| igrec005 a întrebat:

Imi tot visez bunica/ mamaia cum vreti sa spuneti, care a murit acum nici 40 de zile, ce inseamna chestia asta cu visatul mortilor din familie?

5 răspunsuri:
| ancutsa410 a răspuns:

Inseamna ca inca te mai gandesty la bunica ta. visele sunt doar subconstientul oamenilor.eu de obikei daca ma gandesc la o persoana inainte sa adorm sigur am sa visez cu persoana respectiva

| CARLI a răspuns:

Daca ai visat-o inseamna ca ii este dor de tine si tie la fel de ea si se spune ca daca nu trec 7 ani de la moartea unei persoane acea persoana o vei visa, vedea pana vor trece 7 ani dupa care persoana se odihneste in pace! Du-te la biserica si cumpara-ti mir cu care sa te dai inainte de a te culca si sa spui o rugaciune. Sper ca te-am ajutat:d

| Alexandra_2197 a răspuns:

E ceva normal cred thinking si cand a murit tatal meu il visam des...atunci mi-a zis cineva ca inseamna ca e langa tine, ca te protejeaza.

| igrec005 explică:

Multumesc tuturor, pacat ca nu pot da mai multe fundite sad

| Flory8784 a răspuns:

Isa,datorita ca bunica ta a murit,tu nu simti dar este o mare pierdere,atunci cand o visezi ti'e dor de ea incearca sa te gandesti la ea, si sa iti dai seama ca ea nu se mai intoarce. tgraieste fiecare clipa ca si cum ar fi ultima si incearca sa uiti ca a mai cazut o stea! Stiu ca iti va fi greu, ce zici nebuna asta imi zice sa o uit pe buni.dar e mai bine asa tot ce conteaza ca ea inca te mai iubeste si te va apara din lumea lor! Succeshappy