| ralucaralu a întrebat:

Am o problema. Ma plictisesc prea repede de tot. La inceput am cate o idee si sunt foarte entuziasmata, caut mai multe lucruri despre ea, dar apoi peste cateva zile ma satur. De exemplu de cateva zile sunt pasionata de biologie, vreau sa invat mai multe despre ea, sa merg la medicina, chiar am cumparat un atlas.Sunt sigura ca in cateva zile nu ma va mai interesa. Ce parere aveti? Ce as putea sa fac?

1 răspuns:
| GigllyMandy a răspuns:

Hey. Starea ta este una tipic adolescentina. nu stii ce vrei insa chiar o sa iasa ceva bun din tot ceea ce faci. Priveste lucrurile din alt punct de vedere, experimentezi cat mai multe lucrurin mai incolo o sa vrei altceva, o sa gresesti si o sa incerci din nou alt hobby, poate o sa grasesti din nou dar intr-un final cand te vor intreba a tai ce-ti doresti de la viata nu va trebui sa mai ghicesti.vei stii sigurhappy Sper ca ti-am fost de ajutor! ciuss!