| Deea :x a întrebat:

Am o problema. Ma vorbeste lumea din orice. Parca ar fi toata ziua cu ochii pe mine, ce fac, cu cine merg, cu cine vorbesc, cu ce ma imbrac, ce prieten am si apropo de prieten, de fiecare data cand ma vad cu un baiat cu care ma inteleg f` bine zic ca am facut nu stiu ce cu el si sunt nu stiu cum. Si mai e o gascuta de fete care comenteaza cand trec pe langa mine, fara motiv. Ce au? Ce am eu si nu au ele? Ce sa fac? Sa nu mai ies din casa? Sa nu mai ies sa ma distrez? De fiecare data aud ceva neplacut si neadevarat.

Răspuns Câştigător
| Anonim_5812 a răspuns:

Si eu sunt asa, dar, desi eu m-am izolat de-a binelea, tu ar trebui sa te aranjezi cat poti de mult si sa nu le dai atentie, deoarece ele incearca sa-ti puna bete in roata, pentru ca tu esti mai buna decat ele, iar ele vor ca tu sa ajungi la nivelul lor de scorpii libidinoase. Traieste-ti viata si ignora pe oricine comenteaza despre tine.

7 răspunsuri:
| Libelle a răspuns:

Bucura-tye ca estiinvidiata, bucura-te ca intorc capoul baietii dupa tine sh dupa ele nu, bucura-te ca se ling pe bot dupa prietenul tau, bucura-te ca tu estialtfel decat astfel de zdrente care nu fac decat sa viseze in spatele unor barfe rautacioase pentru ca apoi sasi dea seama ca ar fi putut sa fie sh ele ca tinehappy

| HBK a răspuns:

Si pentru ce te-ar invidia cunoscutii, colegii,"prietenii"? Tu recunosti mereu cand esti invidioasa pe cineva?

| คиค a răspuns:

Asculta aceasta melodie, fara sa ti cont de cine o canta, sau alte chestii din astea, cu mare atentie la versuri;-)

http://muzica-manele.com/corina-chiriac/e-viata-mea-video_c1a8f8b36.html

| tyana a răspuns:

Nu trebuie sa te izolezi de oameni, doar pentru ca anumite persoane au ceva de comentat la adresa ta mereu. Pot nutri sentimente de invidie vizavi de tine, asa ca vezi-ti de viata ta si lasa-le sa faca ce se pricep mai bine:sa barfeasca! Nu uita ca nimeni nu te barfeste daca nu esti important, asa ca as lua atitudinea lor mai mult ca pe un compliment nu ca pe ceva negativ.Traieste-ti viata cum crezi tu de cuvinta pentru ca e a ta nu a celorlalti!
Si ca un ultim sfat, in momentul cand cineva iti aduce la ureche"ce se discuta despre tine" spune-i ca nu vrei sa auzi nimic din toate astea.Nu asculta ce iti face rau!

| Annemary_2131 a răspuns:

Parerea mea e ca sunt foarte invidioase.esti acel tip de persoana mai populara si sociabila? daca da asta e. scria intr-o revista cica cum sa fii mai carismatic era o chestie ca sa-i observi pe cei care au acest atuu si sa incerci sa le descoperi secretele. probabil asta incearca sa faca si ele, iar ca sa nu-ti spun fata esti super tare, cum faci de esti in centrul atentiei mereu ele sunt orgolioase si nu vor sa recunoasca asta ba mai mult isi ascund frustrarile prin vorbe care nu-si au rostul.este o vorba cica "barfa e o reclama facuta gratis" nu le baga in seama.cand treci pe langa ele ai putea fie sa fii foarte draguta cu ele sa incerci sa te imprietenesti fie sa te faci ca nu exista.ciaw

| coddy24 a răspuns:

Oamenii de obicei cand sunt gelosi pe cineva il vorbesc de rau. nu te apuca sa te paruiesti cu ele ca nu rezolvi nimic, pur si simplu ignora`le. si dc sa nu te mai duci sa te distrezi? din contra iesi mai mult si arata ca nu te intereseaza vorbele! ignoranta face minuni! succes

| NickoS a răspuns:

"Ce sa fac?" Iti vezi de treaba ta si lasa-i sa vorbeasca cat vor.Se vor plictisi sa mai zica ceva daca vede ca pe tine nu te intereseaza ce spun ei/ele.