| Yoคna a întrebat:

Am o problema mare cu mama meastraight face Ma minte de fiecare data...Astazi mi-a spus sigur ca mergem sa imi cumpere o fusta si un tricou pentru ca a venit primavara si nu mai am cu ce sa ma imbrac, plus ca m-am si inaltat, mi-au ramas mici -.-" dar bineinteles ca nu mai mergem, de 2 saptamani imi promite,, ziua mea a fost pe 15 marie, nu mi-a luat nimic ca imi cumpara sambata(azi) Duminica trebuie sa invat, sa imi fac temele si asa mai trece o saptamana, sa nu va ganditi ca nu are bani sau nu stiu ce, deoarece bunica mea mi-a dat 2 milioane sa imi cumpar ce vreau eu. Ce pot face, cum o convingsad funda+vot

Răspuns Câştigător
| simonicasexygirl a răspuns:

Ar trebui sa vorbesti cu mama ta deschis asa cum vorbesti cu noi. Poate daca ii zici ce te deranjeaza o sa te inteleaga.
Dar de ce nu te duci singura la cumparaturi? Personal nu imi place sa merg cu mama. Dar daca vrei sfatul cuiva poti sa te duci cu o prietena. Succes!

| Yoคna explică (pentru simonicasexygirl):

Normal ca m-as ducehappy dar nu ma lasa, si nici nu imi da bani.

7 răspunsuri:
| odorash a răspuns:

Zii ca te ride lumea la scoala, si te simti jalnic. Bafta!

| ThatGirl19 a răspuns:

Pai fii si tu mai intelegatoare... poate a folosit acei bani in alte scopuri happy Infine oh go on poate ca un :-)) Spune`i ca veri neaparat :-d ca nu mai inveti daca nu iti cumpara mai baga tu de la tine :-d

| Yoคna explică (pentru ThatGirl19):

Ma bate daca le spun asa ceva"." ( ca nu mai invatlaughing )

| Yoคna explică:

Byalaughing :] am 12 ani -.-" debea daca ma lasa sa merg in parc singura... dar sa ma duc la shopping

| deeadeea111 a răspuns:

Ei bine trebuie sa-i explici ca promisiunea e promisiune si ca tu nu poti iesi in public cu haine mai vechi.Si ca vrei si tu sa fi in ton cu moda

| ImperfectlyPerfect a răspuns:

Pleci cu prietenele tale la shoppingwinking si cumperi ce vrei tuhappy