| cristina9085 a întrebat:

Am o problema.Mor de nervi efectiv. Ma inteleg foarte bine cu o fata.Numai ca se tot baga alta.N-are alta treaba.Mereu cand sunt cu ea si poate cu inca altcineva trebuie sa strice ea tot momentul sa o sune. Ma enerveaza foarte tare aceasta situatie parca imi vine sa ii fac ceva.Ma inteleg foarte bine cu acea persoana chiar ne intelegem ca prietene si au mai zis si alte persoane si avem multe lucruri in comun

Răspuns Câştigător
| MarianWLF a răspuns:

Te intelegi bine cu ea sau esti intr-o relatie cu ea?
Daca ar fi prietena ta ii poate spune sa nu o sune cat e cu tine daca simte sa faca asta, dar daca sunteti simpli prieteni ce vrei sa faca.

2 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Daca ai fi baiat te-as intelege sau daca esti lesbi iar te inteleg DAR daca nu esti nici una nici alta atunci afla ca e primul semn de a ajunge lesbi!
Devreme ce ti-e prietena/amica nu te poti enerva ca o mai suna si alta prietena! nici macar daca ai fi intr-o relatie cu ea nu ar trebui sa fi nervoasa sau mai degraba geloasa ca vorbeste si cu altcineva nu numai cu tine!
Nu e proprietatea ta, nu esti stapana ei iar ea sluga ta, si daca ii spui ei ca te enerveaza cand vorbeste si cu altcineva cand e cu tine s-ar putea sa nu mai vorbeasca cu tine deloc, si chiar as intelege-o...
Nici macar intr-o relatie de dragoste nu te poti enerva pe astfel de lucruri dar intr-o relatie de amicie?