| anonim_4396 a întrebat:

Ce faci cand ai atatia nervi,de-ti vine efectiv sa plangi? Ori sunt eu prea sensibila, dar ma supar foarte repede si foarte rau...si fac urat.Si tot eu ma consum, nu ala care ma enerveaza! M-am saturat de fazele astea...

Răspuns Câştigător
| pastru009 a răspuns:

Nimic.Dar as vrea o funda.+Mie mi se pare ca raspunsul e chiar ok.Ti-am dat si un link cu pasi pentru a te calma.

| anonim_4396 explică (pentru pastru009):

Da,e ok raspunsul si eu glumeam.Dar totusi...nu trebuie sa ceri fundita!
Dar iti dau un cadou de Mos Nicolae!

| pastru009 a răspuns (pentru anonim_4396):

Multumesc pentru funda!:-)

10 răspunsuri:
| M25M a răspuns:

Incearca prin autosugestie sa te calmezi, eliminati prin ganduri nervii, orice sau oricine te-ar enerva trebuie sa existe o solutie pentru rezolvarea problemei in afara de bocit.

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

S-ar putea ca unii sa numeasca starea asta isterie.Incearca totusi sa nu reactionezi imediat, ofera-ti putin timp de gandire inainte de a raspunde unei provocari.

| Xtadelo a răspuns:

Hey Hipsteriţa
Nu prea ma pot controla, asa ca, ori izbucnesc in plans ori "ma descarc " certandu-ma cu acel individ.
Bye.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poti sa incerci sa te descarci controlat...

| pastru009 a răspuns:

Incearca sa te descarci numarand in gand sau expirand, inspirand aerul. Daca ai nervi consumati energia in alt mod ca sa te calmezi, nu cu violenta. Uite un link: http://sfatulparintilor.ro/......e-secunde/
Intra si vei invata! FUNDA?(eu sper)

| anonim_4396 explică (pentru pastru009):

Si daca nu-ti dau funda, ce faci?happy

| PotatoMustDie a răspuns:

Te calmezi si arati situatiei un deget din mijloc.

| anutatuca a răspuns:

Eu respir adanc si inspir si ma gandesc la altceve. De exemplu am luat acum 3 zile 4 in teze la mate si imi venea sa plang dar am cantat melodia,, cai verzi pe pereti'' laughing
Dar tot aveam un pic de lacrimi in ochi