| Tmcn a întrebat:

Am o problemă- nu ştiu cum să abordez, dacă pot să zic aşa, băiatul care îmi place. Nu vreau să mă bag dintr-o dată în seamă, nu sunt genul. Şi un minus pentru mine este că, colegii lui mă comentează într-un mod negativ, din cauza faptului că nu sunt aşa de feminină (ca stil de îmbrăcăminte) ca restul fetelor din liceu. Altă ciudăţenie pentru ei (colegii lui si restul tipilor de pe hol) e că trec pe langă ei fără să le iau în considerare comentariile, cum fac restul fetelor. Fundă pentru sfaturi, ce ar trebui să fac?

Răspuns Câştigător
| Rockart a răspuns:

Bună! Când ţi-am văzut primele întrebări am crezut că eşti băiat.Nici eu nu mă îmbrac prea feminin.Mereu haine largi, cât mai largi... n-au decât să comenteze.Tu trebuie să fii tu, nu trebuie să fii ca celălalte fete din liceul.Foarte bine că nu le ei în considerare comentariile.Eu nu cred că e un minus,mai degrabă un plus.Le-ai arătat că eşti deşteaptă, iar ştii cum sunt băieţii... nu prea le plac fetele deştepte, ei vor cârpe să se şteargă pe picioare.Ar trebui să-i dai de înţeles că-l placi prin câteva priviri,zâmbete(asta ca să o iei uşor căci am înţeles că nu vrei să fii directă),fă rost de id-ul lui(dacă nu îl ai deja), intră în vorbă, cunoaşteţi-vă mai bine şi apoi faţi curaj şi spune-i.

5 răspunsuri:
| βeβeℓușa a răspuns:

Desi asa se face mereu la liceu fa urmatoarele lucruri":

Incearca macar un pic sa fii mai feminina
Spune-le(cand trecio pe langa ei ) ca nu te intereaseaza coentariile lor si ca asta e modul ta de ar fi si nu au dreptul sa te critice pentru ca ai si tu feminitate in tine >)
Du-te la baiatul pe care il placi si dai cvui flirt(buna ) sijoacate cu parul cand te uioti la el chestii din astea
Fii mai indrazneata cam atat as avea sa iti spun din pacateee.O seara fff buna sper sa fie pentrutn + ca te rog sa imi dia funda te og eu fffffff mooollt daca nu vrei asta e. O seara bunaa.happy:O3

| Rockart a răspuns (pentru βeβeℓușa):

De ce trebuie să se prefacă ca să fie remarcată? E o tâmpenie...

Şi cum adică să le spună că ăla e modul ei de a fi,dar în acelaşi timp să fie feminină, să se joace ca piţipoancele cu părul, în concluzie...să se prefacă?

| Tmcn explică (pentru Rockart):

Da, ai punctat bine, nici nu vreau să le dau explicaţii tipilor de pe hol din moment ce sunt nişte bădărani care se iau după toate stereotipurile şi suferă de "efectul de turmă".

| MrCernea a răspuns:

Spre exemplu imi place de tine iar tu stii asta, apare problema ta nu stii cum sa L abordezi daar un mica bagare in seama m ar face fericit iar restul ruleaza de la sine cu timpul

| Tmcn explică (pentru MrCernea):

Poblema e că nu ştiu dacă mă place sad!