| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema! Pe baiatul pe care il plac din copilarie, dar caruia nu i-am spus niciodata nimic, am descoperit de curand ca il place cea ma buna prietena a mea... Ea e o fire mai rebele, infipta, iar eu sunt un picut mai timida, de aceea nu i-am spus nimic nici ei si nici lui. Ce sfaturi imi dati? Credeti ca ar fi bine sa-i spun pe cine plac?

6 răspunsuri:
| ComatoseWine a răspuns:

Daca lui ii place de prietena ta nu prea are rost.Decat complici situatia.Iti va trece!

| Mdll966 a răspuns (pentru ComatoseWine):

Problema e ca nu stim pe care dintre cele doua place...

| ComatoseWine a răspuns (pentru Mdll966):

Pai nu ai zis ca ai aflat ca lui ii place de prietena ta? Daca nu esti sigura afla si tu de la prietenii comuni si, daca nu ai aflat, intreaba-l pur si simplu.

| Mdll966 a răspuns (pentru ComatoseWine):

Am zis ca ea il place...

| ComatoseWine a răspuns (pentru Mdll966):

NU am fost prea atentblushing. Daca asa e problema atunci nu poti sa il pui sa aleaga.Eu nu m-as baga intre doua prietene.Nu poti sa ii spui ei ca iti place de el ca se va supara.Trebuia sa ii spui macar ei si nu mai aveai problema asta.Trebuie sa alegi:
1.prietena
2. El, dar risti pentru ca poate el nu te place.
3.niciunul,desi mai bine ramai cu prietena.
Poate iti trece dragostea pentru el sau prietenei tale. Daca iti trece prietenei tale atunci poti sa incerci sa vorbesti cu amandoi separat.

| hunterpainting a răspuns:

Da, si sa il pui sa aleaga