| Darliing a întrebat:

Am o problema. Prietena mea cea mai buna are un nou iubit. Aceasta sta mai tot timpul cu el, si exact cand mai prindem si noi niste timp, ea vorbeste numai despre cat de frumos, si de treaba si grijuliu e prietenul ei, si de cat de mult il iubeste. Ok. Am inteles. E indragostita. Doar nu o sa ma supar pe ea.

Dar intr-o seara, am inceput sa ma iau in vorbe cu acest 'supermegaiubit' al prietenei mele. Ne intelegeam super-bine, aveam aceleasi gusturi, asa ca el m-a invitat la un suc. Oh, m-am gandit, 'de ce nu?'. In ziua aceea, mi-am dat seama ce fel de iubit avea prietena mea. Acesta se uita dupa FIECARE fata draguta care trecea pe langa masa noastra. Pe langa asta, incepuse sa se dea si la mine! Eram socata, cum pe mess si din povestile prietenei mele el era un inger iar in realitate...
Si ca sa n-o mai lungesc. Nu stiu daca sa-i spun sau nu prietenei mele. De fapt, nu stiu CUM sa-i spun. Mi-e frica ca va fi foarte ranita. De fapt, habar nu am ce sa fac.;( Ma poate cineva ajuta? Dau funda si vot! Va multumesc!

Răspuns Câştigător
| nevermindpeople a răspuns:

Oh. Naspa situatie. Ei bine, eu cred ca ar trebui sa-i spui prietenei tale, chiar daca va fi suparata, va suferi si mai mult daca intr-o zi, Doamne fereste va fi inselata. Vezi cum faci, doar esti fata desteapta! Dar ai grija, nu`i spune foarte direct, ii vei strica ziua COMPLET si va suferi si mai mult. Sper ca te-am ajutat. Si ca tot am scris romane, primesc fundita? puppy dog eyes

5 răspunsuri:
| LifeFail a răspuns:

Buna!
Ai dreptate, e foarte dificil atunci cand e in joc fericirea prietenei tale.Cunosc o multime de cazuri ca astea.
Intr-adevar, prietena ta o sa fie foarte dezamagita si indurerata cand o sa afle, dar gandeste-te ca este mult mai bine sa-i spui acum. Deci, nu mai sta pe ganduri, spune-i cat mai repede, pentru ca o sa fie mult mai rau daca el continua sa faca aceste lucruri pe ascuns.
Bafta multa! Ai incredere!
xoxo

| rocs_8080 a răspuns:

Pai nu e frumos sa ascunzi pentru ca o sa te creada tradatoar dar daca stie poti sa-i zici si sa ii spui sa nu se supere

| diana97_7123 a răspuns:

îi spui astfel :ca daca te iubeste nu ar trebui sa se dea la alte fete (inainte de asta abordeaza un subiect cu aceas tema nu îi spui direct despre iubitul ei o sa se supere si o sa creada ca esti geloasa)inceara sa faci o fotografie cu el in aceasa ipostaza sau o filmare cu iubitul ei cum se da sau se uita la alte fete ba chiar si o inregistrare cu tine si prietenul ei facandul pe el sa spuna tot adevarul(totul pe ascuns )

| ella2010 a răspuns:

Sti cred ca trebuie sa o intrebi direct daca mai sunteti prietene

| marinamanole_2836 a răspuns:

Uite, nu ascunde nimic de prietena ta! Am trecut prin asta si te inteleg foarte bine, spune-i adevarul! Poate ca ea va fi ranita, dar poate can dva afla ca tu nu i-ai spus adevarul va fi si mai ranita pentru ca ea va crede ca nu esti o prietena buna pentru, din cauza ca ascunzi anumite lucruri de ea.Deci in final spune-i adevarul ca, daca se va supara ii va trece dar amintirile raman, Dar tu ia-ti rolul in serios(cel de prietena). sper sa ma tii si pe mine la curent cu ceea ce s-a intamplat. funda?