| Catenstein a întrebat:

Am o problema si as vrea mai multe pareri asa ca va rog sa ma ajutati Deci Totul a inceput am stat cu un baiat 3 luni jumatate si dintr-o cearta stupida[prima noastra cearta] ne-am despartit el s-a bagat cu o alta fata imediat in fine asta s-a intamplat mai de mult...am aflat ca el inca mai tine la mine cea ce e bine pentru ca si eu mai tin la la el dar amandoi suntem prea orgoliosi sa ne spunem asta acum o saptamana am fost la strand cu colegii majoritatea[el e cu mine in clasa] si noi ne certam[ca de obicei, in glumahappy ] apoi nu mai aveam sezlonguri si ne-am asezat amandoi pe acelasi sezlong atunci el m-a luat in brate si eu mereu ii dadeam peste mana dar el si-o incorda sa nu o mai pot muta. o colega striga pe acolo sa ne impacam dar amandoi o ignoram. in fine nu ne-am impacat. la 2 zile de la faza cu strandul eu m-am dus la o petrecere si acolo am cunoscut un tip f cute cu care acum stau problema. e ca nu prea ma simt atrasa de el :-s si mai este inca un baiat pe care l-am cunoscut si pe el la o petrecere de pastilaughing care tine ff mult la mine pacat este ca este in Italia si mi-a zis ca vine in august si ca vrea neaparat sa stea cu mine ca va face orice. acum problema : eu inca tin la primul [Ex-ul] si cum il stiu eu sigur acum este ff gelos[gelozeaza f repede] asa ca eu m-am gandit sa stau cu baiatul asta de acum o luna doua ca apoi sa vad cum o sa reactioneze ex-ul problema mei e ca peste o luna vine si tipul din italia...deci sunt intr-o mare incurcatura..eu nu vreau sa stric prietenia cu nimeni pentru ca ei sunt chiar foarte de treaba ce parere aveti? ma puteti ajuta?

Răspuns Câştigător
| MariaChrii a răspuns:

Mai deci e incurcata rau treaba acum tu trebuie sa hotarasti c faci daca renunti la orgoliu si te impaci cu el ai putea sa o faci pe o cale mai delicata(un mesager, prieten/a poate sa ii transmita fostului ca mai tii la el si poate el isi va calca pe orgoliu si isi va cere scuze sisunt sigur ca o va face pentru ca a incercat saq fac primul pas la strand si a vrut sa vada cum reactionezi tu) acum trebuie sa te hotaresti ce faci cu baiatul de la petrecer daca o sa continui cu el sau nu sfatul meu ar fi sa nu o faci pentru ca intr-o relatiue iubirea e vitala ii poti spune baiatului ca nu mai merge si ca vreti sa ramneti prieteni iar celui care vine din Italia ii poti spune ca vrei sa fiti prieteni

5 răspunsuri:
| ℓαυяα a răspuns:

Daca ti la baiatul acela, incearca sa te impaci cu el. nu are sens sa stai cu baiatul din Italia, pentru ca pe urma o sa afle fostul si o sa creada ca nu mai vrei sa te impaci cu el. cel mai bine e sa stai cu un baiat la care tii, nu doar pentru ca vrei sa il faci gelos pe altu happy, dupa o sa ii pierzi pe toti daca faci asa.

| anabahebak a răspuns:

Deci ai niste probleme nu gluma...laughing In primul rand ar fi bine sa elimin pe unu dintr ei.Parerea mea este sa il elimini pe cel cunoscut la petrecere daca tot nu te simti atrasa de el si atunci vei vedea daca iese ceva cu ex-ul si daca nu iese vine cel din Italia. Deci ei de unde alege laughing Infine asta este parerea mea, acum tu normal ca faci ce vrei.

| Claudettee a răspuns:

Buna. Parerea mea este ca ar trebui sa faci ceea ce simti. Asta conteaza cel mai mult. Daca tu nu simti absolut nimic pentru acest baiat cu care esti acum nu are rost sa mai fi cu el doar pentru a-l face gelos pe ex-ul.Ai mentionat faptul ca el inca tine la tine si tu la el. Si atunci? Ce astepti? Incearca sa vorbesti cu el. Sa il intrebi ce a mai facut. Bla bla. Si poate asa va impacati. E cel mai bine. good luck;*

| xAndre a răspuns:

Incurcata treaba. Oricum, nu alegerea o facem noi, cei de pe TPU, ci inima ta. Las-o sa te ghideze. Daca tu vrei sa fii cu primul, nu rata sansa, s-ar putea sa nu mai ai alta ocazie.

| ZambeteFericite a răspuns:

Eu as zice sa te impaci cu primul tau iubit, iar pe baietii astia doi sa ii lasi sa plece. Primul iubit al tau te cunoaste, te stie. Iar baietii astia doi te cunosc cred ca de o luna sau doua (dupa cate mi-ai spus cu chestia cu petrecerea de Pasti), deci iti mai spun inca odata, impaca-te cu primul iubit, ca m-a vazut ca la strand te-a luat in brate, iar daca tu atuncea chiar tineai la el, mai bine nu ii dadeai mana la o parte, deoarece el acum poate crede altceva. Sper ca ti-am fost de ajutos si daca vrei, FUNDA puppy dog eyes!