| anonim_4396 a întrebat:

AM O PROBLEMA URIASA!
Sunt in a 5 a si sunt abia la inceput de an ( cred ca v-ati dat seama.) si azi la matematica profa ne-a ascultat si ii scotea pe fiecare la tabla si ii asculta de ce nota vroiau si mentionez ca ieri ne-a dat un exercitiu de nota 8 si a zis ca cine vrea nota 8 sa-l faca ( l-am facut si a zis ca poate sa-l treaca-n catalog dar eu n-am vrut deoarece maine -adica azi- ne dadea alte exercitii pentru un 9 sau 10 ) la inceputul orei m-a intrebat daca vreau sa mi-l puna pe acel 8 in catalog si am zis ca "nu, sa vad daca pot face si aceste exercitii" si mi-a zis;"ma indoiesc straight face" apoi ne-a dat si era un ex. de 10 si unul de 9 ambele incredibil de grele care practic nu erau pentru mine, peste 10 minute de dat cu capul de pupitru, o fata care nu stia nici ea ex.-ul si care de asemenea a lucrat acel exercitiu de 8 care ni l-a dat in ziua precedenta a ridicat mana si a zis ca ea vrea sa i-l puna pe acel 8 in catalog si a zis :"Nu avem timp." Nu stiu ce o fi vrand sa zica dar ..ma rog! Apoi am facut vreun sfert de pagina din acel exercitiu f greu ( sigur ca era total gresit ) si aproape de sfarsitul orei a venit sa vada la toti ce-am facut si s-a uitat si la doi baieti din fata mea care erau foarte,foarte buni la matematica si nici eu n-au stiut/n-au facut bine,la colega mea,la mine,la toata clasa! Si eu i-am zis ca am scris atat si de aici n-am mai stiut si a zis :"Nu-i nimic, puncte scazute! " si apoi s-a dus in fata clasei si a zis ca ea nu glumeste si ca aceste note ne vor strica rau, apoi un baiat a intrebat de nota de ieri (8) de la exercitul acela de ieri si a zis :"Eu nu va pun note de acum 1 zi,de alalta ieri sau de un an,ci pe ce lucrati in fiecae zi!" Mentionez ca fiecaruia ii spunea :"ASTA AI FACUT TU TOATA ORA?",s-a pus in fata clasei si a zis ca toata clasa, toti in afara de baiatul care a facut bine, a lucrat ( un baiat bun la matematica) au luat azi 4! Cand am auzit aproape-am plans si am inceput sa tremur,nu stiu daca ni le pune in catalog,ne-a zis odata ca da,odata ca in caietul ei.n-am inteles asta! Dar stiu ca o fata s-a dus dupa ora si a intrebat-o daca ni le pune-n catalog si profa a dat din deget subtil ca sa n-o observe clasa in semn de "nu", asa mi-a povestit ea, nu stiu ce sa cred :-((. Cica media de ieri ( 8 ) + media de azi. parca asa a zis.
INTREBARILE SUNT :
1. Credeti ca ne-a pus notele-n catalog? Ori a vrut sa ne sperie?
2. Nota de ieri ( 8 ), din ea se scade 4? :o Ca daca da, am 4 si raman corijenta /corigenta ( nu stiu sigur cum se scrie laughing )
3. Ce se va intampla cu mediile?

11 răspunsuri:
| MasterOfDisaster a răspuns:

Tmcn are dreptate.
Si nu te stresa foarte tare, ca iti mai poti scoate nota, ca mai ai timp happy

| Laura a răspuns:

În a 5-a nu există exerciții "f grele". Foarte bine vă face.

| anonim_4396 explică (pentru Laura):

Imi pare rau,dar in fiecare an exista exercitii grele, daca tu te pricepi nu inseamna ca nu exista, e imposibil sa nu existe un exercitiu care sa nu ti se para cat de cat greu. In fiecare an intalnim dificultati, e imposibil sa le ocolim, dam cu capu`de ele fara sa vrem... + ca eu urasc matematica. O ZI BUNA!

| Tmcn a răspuns:

Cel mai probabil vă face media, la tine 8 cu 4, iese 6 în catalog.

| anonim_4396 explică (pentru Tmcn):

Mersi,tot e mica deci sunt moarta, mersi mult.
P.S; Scuze, stiu ca nu e vina ta dar m-am dereglat.

| Tmcn a răspuns (pentru anonim_4396):

Ea cel mai probabil s-a enervat că nu aţi acceptat 8, ceea ce în gimnaziu e considerată o notă mare.

| anonim_4396 explică (pentru Tmcn):

Imi pare rau acum :-| Am fost bleaga si am vrut mult mai mult decat ceea ce eram in stare crying

| denideni2000 a răspuns:

Deci, eu st tot a cincea. Noi nu suntem prea buni la mate, si d-na profesoara de mate ne noteaza la fel. Doar ca... ne scoate la tabla si ne pune nota, dar nu ne-o spune mereu. Ne noteaza in fiecare zi, si se aduna cu ceea ce lucram la tabla. Daca nu stii trebuie sa mai inveti. Te invat o smecherie. Scrie cu creioanul sau cu cv care se sterge, scrii ceea ce sti si daca vezi caci colegilor tai care au facut la fel au gresit, stergi si te mai gandesti. Ori o solutie mai usoara, inveti si exersezi la mate mai mult.

| AngelliGina1981 a răspuns:

Face misto de voilaughing, ia nu-i mai dati atata importanta si o sa-si vada de treaba

| jessy91 a răspuns:

Nemultumitului i se ia darul happy

| anonim_4396 explică (pentru jessy91):

Gura pacatosului adevar graieste. Mare dreptate ai.