| Ofatacuvise a întrebat:

Am parul cret si sta umflat mereu, nu stiu ce sa ii mai fac, si vreau sa ma tund bob asa mai lung un pic. Daca o sa mi-l indrept mereu o sa se arda foarte tare? Cunosc fete care si-l indreapta mereu de multi ani...si nu e foarte ars

4 răspunsuri:
| wertori a răspuns:

Ah, ce raspunsuri dati mai fetelor. Voi daca v-ati trezi dimineata si ati avea parul electrizat si umflat nu cred ca ati mai spune la fel. Hai sa iti zic ce trebuie sa faci, din experienta unei fete care a incercat tot ce e posibil pe parul ei. Pentru inceput: NU te tunde. de ce? cu cat e mai scurt cu atat e mai umflat. Fa o vizita la un salon, ia-ti cateva produse speciale pentru parul tau si discuta cu un specialist in domeniu: o domnisoara de la un salon de prestigiu cu siguranta iti va oferi cele mai bune raspunsuri. Iar in ceea ce priveste placa, folosita in mod corect ( aplicate solutii pe par inaintea indreptarii+ mastii hranitoare la fiecare spalare+ placa neaparat de ceramica) nu are de ce sa iti distruga parul

| Violleta2022 a răspuns:

De ce ai vrea sa fii si tu ca toate oile proaste? Nu ti-ar place sa fii mai rasarita, mai deosebita?
De ce nu-ti lasi parul lung si cret, sa arate superb, unic, sa moara celelalte de ciuda ca nu te pot convinge sa te porti ca si ele!
Mie personal nu mi-a placut niciodata parul intins, precum il linge vaca. Mi s-a parut un stil anost si lipsit de frumsete.
In sfarsit, eu stiu 90% din fetele care si-au intis parul, ca la 1 an au fost nevoie sa-l taie foarte scurt si s-au chinuit o gramada sa-l vada din nou lung si frumos.

| christall a răspuns:

Eu tot asa am parul cret si placa mi l-a ars. Poate depinde si de placa, nu stiu.

| luliluli a răspuns:

Si eu cred ca nu ar trebui sa iti indrepti parul, ca pana la urma toti urmarim sa aratam bine, nu-i asa? Daca ai parul cret de la natura, cu siguranta asa iti sta cel mai bine, cu el cret!
Lasa-l lung, ingrijeste-l si vei vedea ca te vor invidia toate fetele din jur!
Daca totusi vrei sa il indrepti cu placa, foloseste seruri speciale pentru tratament termic, si daca poti foloseste si o placa de buna calitate. Dar tine cont ca indreptarea parului, oricum ai face-o, este un proces agresiv pentru firul de par.