| anonim_4396 a întrebat:

Hello! big grin Am si eu o problema cu parul :-s! Il indrept cam in fiecare zi cu placa si am observat ca mi s-au ars foarte tare varfurile, insa nu prea vreau sa tund mult din el, ca oricum e scurt, si din cauza placii nici nu mai creste; As putea sa-i fac ceva sa-l ajute sa se regenereze, sa mai creasca? Sau un sfat...cum as putea sa nu il mai ard asa cu placa [ caci fara placa nu pot sta, am un par foarte usor si fara viata, si se electrizeaza si sta umflat si cret daca nu il indrept big grin ]?

Răspuns Câştigător
| Elly2763 a răspuns:

Poti sa folosesti un ulei de par inainte de a face parul cu placa ca sa nu il arzi si mai tare decat este. Eu folosesc de la Kallos si este foarte bun da roade :X! Sau daca nu, poti sa folosesti uleiul pantru par de la Avon verde! Funda?batting eyelashes

3 răspunsuri:
| AiDuTzA a răspuns:

Foloseste samponul de la L'oreal :Total Repair 5, dar pentru rezultate si balsamul si mascawinking
sau i-ati un spray impotriva caldurii(de la Syos parca erathinking)
te pupkiss

| xXMaximAlcoolxX a răspuns:

Incearca o masca de par, si mie mi se intampla, folosesc des placa, ulei de masiline ceva natural, si incearca sa nu mai ti placa chiar asa de mult pe suvite. Bafta, sper ca te-am ajutat.

| badgirl_5980 a răspuns:

Odata ce te-ai dat asa de mult cu placa...nu stiu daca te mai pot ajuta cu ceva.Dar simtete norocoasa ca am ceva care s-ar putea sa mearga! Spalate timp de 9 -10 zile (in fiecare seara) cu samponulCLEAR sau cu Locsitanne(este din paris dar cred ca se poate comanda de pe nett)Deci te speli cu clear/Locsitane timp de vreo 9-10 zile si dupa ultima baie nu il usca cu feonul, lasa-l sa se usuce natural! eventual mai piaptanal si dal cu putin gel de par.Adoua zi stai cu parul fara al intinde cu placa ca sa-si faca efectul! abia in a3a zi indreaptatil si taieti varfurile arse pentru ca vor duce la pierderea intregului par