| roxanaroxy a întrebat:

Am prietene care fumeaza iar cea mai buna prietena a mea vrea sa incerce, eu i-am spus ca daca o prind cu tigarea in gura eu bag pe gat (lol) ea s-a suparat pe mine si am amas certate. oare am fost eu prea rea? dar, pana la urma are 13 ani. ce ar trebui sa fac?

4 răspunsuri:
| Bubbles a răspuns:

Spune-i ca iti pare rau si explica-i ca nu e bine sa fumezi...

| Buburuzza a răspuns:

Nu, ai procedat foarte corect! Si spre binele ei. ar trebui sa o faci sa inteleaga ca daca va fuma isi va distruge viata incep, dar sigur. si tu faci asta pentru binele ei ( o impiedici sa fumeze )

| Andrre a răspuns:

Iiii. oh go on asta nu e motiv de suparare. happy

| SERIOUX a răspuns:

Da las-o sa fac ce vrea va regreta asa ca mine. eu am 13 ani si nu ma mai pot lasa da siner ii fain. incearca