| AtateaConditii a întrebat:

Am primit o cartela Orange cu 5 euro pe ea de la scoala, era nu stiu ce promotie.
Si am folosit-o la inceput si dupa aia nu am mai folosit-o vreo cateva luni.Si cand o bag in telefon nu imi cere codu puk nici pin nici nimic,nici nu arata ca e bagata cartela in telefon.
Nu ma lasa sa apelez numai la urgente, daca o reincarc va merge? Cred ca a expirat, o mai pot folosi sau nu mai e buna de nimic?

2 răspunsuri:
| OrangeHelper a răspuns:

Salut,
Daca timp de 3 luni nu primesti sau nu initiezi niciun apel, cartela PrePay este dezactivata iar numarul de telefon nu mai poate fi folosit. Dupa o perioada numarul va fi disponibil din nou in retea, sub forma unei cartele PrePay.
Totodata, dupa dezactivarea cartelei nu vei mai putea beneficia de oferta initiala sau creditul PrePay pe care il aveai inainte de a fi suspendata cartela.
Pentru verificari suplimentare trimite-ne numarul de telefon prin sectiunea de contact de pe pagina Orange (http://www.orange.ro/contact/) sau din Contul meu (orange.ro/contul-meu)
Poti verifica situatia cartelei tale si prin apel la Serviciul Clienti la numarul 021 203 30 33 (apel taxabil).
O zi buna,
Orange Helpers

| katalinapoofiQpoof a răspuns:

Cartela expira dupa 1 an jumate.Dar daca tio reincarci va merge.