| Eugeniusu a întrebat:

Am trecut granita fara a-mi activa roaming-ul, degeaba am avut minute activate pentru ca n-am mai avut semnal pe cartela (Orange). Acum sunt in Franta si as vrea sa-mi pot folosi numarul de telefon si aici, sa imi pot activa cartela. Sunt aici de 2 luni, sper ca nu mi-a expirat cartela Orange. Unde pot sa-mi reincarc cartela si ce trebuie sa activez?

Răspuns Câştigător
| OrangeHelper a răspuns:

Salut,

Daca ai cartela PrePay, este suficient sa iti activezi o optiune de minimum 7 euro credit de aici https://www.orange.ro/prepay/optiuni-prepay/, iar apoi serviciul Roaming ti se va activa automat.

O zi buna,
Orange helper

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

De ce nu ai activat romingul?

| RAY a răspuns (pentru RAY):

Cartela nu expira in 2 luni, are o valabilitate, nu stiu daca o poti activa in franta romingul ma refer

| Eugeniusu explică (pentru RAY):

Am uitat...

| Violleta2022 a răspuns:

Cumpara-ti alt sim card de acolo si foloseste telefonul pe telefonia locala, odata ce nu ti-ai activat roomingul din tara. Acum nu mai are sens, pentru ca, ca sa suni in tara sa ti se activeze roomingul, te va costa enorm de pe telefonul actual, creditul ducandu-se in priemele 5 minute, ori tu trebuie sa stai in asteptare o gramada cand soliciti asemeena servicii.
Deci, scoate acrtela romaneasca si ia una din Franta, care sa aiba si minute internationale.
La intoarcerea in Romania, schimbi simurile!

| Eugeniusu explică (pentru Violleta2022):

Dar ma intorc peste 1 an. Imi expira cartela...

| Apollo007 a răspuns:

Nu poti suna de pe un alt număr la relațiile cu clienții si sa ii rogi sa il activeze? Un numar de Franța de la un prieten sau de ro care sa aiba minute ca o sa te tina un pic in tel pana iti fac legatura cu relatiile cu clienți